5 žingsniai vandens valymui

- May 21, 2018-

5 žingsniai vandens valymui

Vandens valymas yra pagrindinis vaidmuo užtikrinant prieigą prie saugaus geriamojo vandens. Saugus geriamasis vanduo teigiamai veikia visos visuomenės sveikatą. Sistemos yra prieinamos siekiant užtikrinti nuolatinę vandens kokybę, įskaitant vandens kokybės tyrimus. Testavimas padeda užtikrinti vandens valymo procesą, todėl produktas atitinka federalinės vandens kokybės gaires. Vandens analizė apima keletą rūšių teršalų, įskaitant nesaugius organinių, neorganinių, mikrobų ir (arba) radioaktyvių teršalų kiekius.

Atranka

Vanduo iš ežerų, upių ar žemės eina per ekraną, kai patenka į vandens valymo įrenginius . Kai vandens šaltinis yra ežeras arba upė, ekranas yra svarbi funkcija, išlaikant didelius natūralius teršalus, tokius kaip augalai ir mediena arba žuvys. Jei naudojamas gruntinis vanduo, atranka gali būti nereikalinga, nes vanduo praėjo per žemės sluoksnius iš esmės natūralios atrankos funkcijos.

Krešėjimas

Gydymo įmonės darbuotojai į vandenį įgauna alumą ir kitas chemines medžiagas, dėl kurių susidaro nedidelės lipnios dalelės arba flokas. Šios juostos pritraukia purvo daleles, todėl galų gale jie yra pakankamai sunkūs, kad nutekėtų į vandens rezervuaro dugną.

Sedimentacija

Vanduo ir flokas patenka į nuosėdų baseiną. Kadangi vanduo sėdi ten, sunkusis srautas nusėda į dugną, kur jie lieka iki pašalinimo.

Filtravimas

Vanduo praeina per žvyro, smėlio ir galbūt medžio anglies sluoksnius, kurie padeda filtruoti likusias daleles. Žvyro sluoksnis dažnai yra apie 1 pėdų gylio ir smėlio sluoksnis apie 2,5 pėdų gylio.

Dezinfekcija

Vanduo patenka į uždarą cisterną ar rezervuarą. Chloras ar kitos dezinfekuojančios cheminės medžiagos nužudo visus likusius mikroorganizmus ar bakterijas vandenyje ir padeda išlaikyti vandenį švariu, kol jis pasiskirsto. Jei vandens valymo įrenginys naudoja požeminį vandenį kaip vienintelį vandens šaltinį, dezinfekcija gali būti vienintelis žingsnis, reikalingas pakankamai vandens valymui. Po to, kai jis yra dezinfekuojamas, išgrynintas vanduo sėdi uždarytame rezervuare ar rezervuare, kol vanduo tekės per namus ir įmones.