Natūraliai išvalykite vandens teršalus vandenyje: paprastas metodas naudoja vitaminą C, žalias LED šviesą ir katalizatorių

- Dec 25, 2018-

Natūraliai išvalykite vandens teršalus vandenyje: paprastas metodas naudoja vitaminą C, žalias LED šviesą ir katalizatorių

Visame pasaulyje didėja vandens tarša . Tačiau turimi metodai, kurie naikina teršalus vandenyje, naudoja brangius ir sudėtingus didelio galingumo lazerius. Tai yra - kol mokslininkų komanda iš Martin Luther University Halle-Wittenberg (MLU) sukūrė naują metodą, kuris lengvai ir ekonomiškai efektyviai suskaidytų užsispyrę teršalai vandenyje. Jų metodas, kuris gali būti labai geras žaidimo keitiklis, reikalavo tik žalios šviesos diodų lempos, katalizatoriaus ir vitamino C, ir šie trys ingredientai gali būti naudojami sukurti specialius elektronų tipus, kurie patikimai sunaikina teršalus vandenyje. Fotochemijos mokslininkai tiria, kaip šviesą galima panaudoti cheminėms reakcijoms inicijuoti.

„Idėja yra ta, kad šviesa įsiskverbia į molekulę ir sukelia reakciją ten“, - sakė MLU profesorius Martin ir vienas iš tyrimo tyrėjų.

Jie vadinosi šiais ypatingais elektronais „hidratuotais elektronais“. Šias medžiagas iš jų molekulinio junginio C vitamino išskiria šviesos energija vandenyje, kur jie yra laisvai. Šioje būsenoje elektronai tampa labai reaktyvūs ir suskaido teršalus, nepaliekant kenksmingų likučių.

Tyrimo grupė išbandė savo sukurtą chloroacto rūgšties, labai toksiškos medžiagos, metodą. Naudodami savo požiūrį, jie sugebėjo suskaidyti junginį į nekenksmingus komponentus. Be to, jų rentabilus metodas galėtų sukurti tiek pat elektronų, kaip ir didelio galingumo lazeris.

Tyrėjų teigimu, šis metodas yra veiksmingas kenksmingų chloridų ar fluoridų skaidymui, taip pat daugeliui kitų fotocheminių reakcijų, kurias sunku inicijuoti kitais būdais.

„Mūsų sistemą sudaro standartinis žalias šviesos diodas, metalo komplekso pėdsakai, veikiantys kaip katalizatorius ir vitaminas C. Šis metodas gali būti išmokytas studentams, kurie yra labai anksti“, - paaiškino Goezas.

Apibendrinant, tyrimo rezultatai parodė, kad MLU mokslininkų parengtas požiūris yra paprastas ir ekonomiškas.