Kai kurie Sudano vaistiniai augalai gali pašalinti sunkiuosius metalus iš vandens

- Dec 17, 2018-

Kai kurie Sudano vaistiniai augalai gali pašalinti sunkiuosius metalus iš vandens

Toksiški sunkieji metalai vis dažniau auga vandens telkiniuose, įskaitant tuos, kurie yra svarbūs geriamojo vandens šaltiniai. Siekiant išspręsti šią problemą, Sudano mokslininkai ištyrė trijų vietinių vaistinių augalų, naudojamų kaip vandens valytuvai. Jie pranešė, kad moringa ( Moringa oleifera ), bulrush ( Typha latifolia ) ir Egipto citrinų ( Cymbopogon proximus ) ekstraktai gali absorbuoti toksiškus sunkiuosius metalus vandenyje.

Ekonominė ir pramoninė plėtra padidino vandens taršą. Kai kurie iš šių teršalų yra sunkieji metalai, tokie kaip kadmio, vario, chromo, švino ir cinko. Jie yra toksiški žmonėms.

Sunkieji metalai trunka labai ilgai ir priešinasi degradacijai. Jie turi būti fiziškai pašalinti iš apdoroto vandens, kol pastarieji vėl naudojami kaip drėkinimo vanduo. Priešingu atveju, sunkiųjų metalų užterštame vandenyje sugeria augalai ir pateks į juos vartojančius žmones.

Yra keletas užteršto dirvožemio ir vandens valymo būdų. Daugelis jų yra susijusios su brangių cheminių medžiagų naudojimu, energiją vartojančiais procesais ir dideliais įrenginiais.

Augalai buvo naudojami kaip natūrali detoksikacijos priemonė. Jie gali įsisavinti sunkiuosius metalus dirvožemyje ir vandenyje, kurie auginami ..)

Trijų Sudano augalų tyrimas dėl jų gebėjimo absorbuoti sunkius metalus

Omdurman Islamic University“ (OIU) mokslinių tyrimų grupė ieškojo natūralių užteršto vandens valymo būdų. Jie nusprendė ištirti tris augalus, naudojamus Sudano etnomedicinoje: moringa, bulrush (taip pat žinomas kaip cattails) ir Egipto citrinų žolę.

Be daugelio negalavimų, visi trys augalai buvo naudojami vandens valymui. Egipto citrinų žolė yra tradicinė geriamojo vandens valymo priemonė Sudane. „Bulrush“ buvo pastatyta pastatytose šlapžemėse, kad būtų pašalinti sunkieji metalai iš nuotekų. Galiausiai, moringa sėklos buvo naudojamos gerinant vandens kokybę kaimo vietovėse.

OIU mokslininkai surinko trijų augalų sėklas ir dalis, kurias jie išdžiovino ir paruošė į etanolio ekstraktus. Jie taip pat paruošė penkias dalis milijono (ppm) ir 10 ppm kadmio, chromo, švino ir cinko, kad sukurtų sunkiųjų metalų tirpalus.

Kiekvienas tirpalas sumaišytas su 0,1 g mėginio. Prieš analizuojant mišinius buvo leista stovėti kambario temperatūroje dvi valandas.

Mokslininkai nustatė sunkiųjų metalų koncentraciją tirpaluose prieš ir po apdorojimo augalų ekstraktais.

Naudojant augalų ekstraktus, išvalykite užterštą vandenį

Remiantis jų rezultatais, visi trys augaliniai ekstraktai sugebėjo absorbuoti bent tris iš keturių jų išbandytų sunkiųjų metalų. Moringa ekstraktas sugeria didžiausią kadmio kiekį.

Chromą geriausia adsorbuoti skonio ekstraktas. Ši veikla buvo pakartota švino. Galiausiai, moringa ekstraktas sugeria didesnį kiekį cinko, nei žolės ar Egipto citrinų.

Keista, moringa nepavyko įsisavinti švino. Tai prieštaravo ankstesniems tyrimams, pvz., 2013 m. Ravikumarand Sheeja, kur moringa absorbavo sunkiuosius metalus.

OIU mokslininkai manė, kad tai buvo todėl, kad jie panaudojo riebalų šalinimo sėklą etanolio ekstraktui sukurti. Pašalinti riebalai buvo eteriniai aliejai, kurie galėjo turėti įtakos švino įsisavinimui.

Anksčiau atliktų tyrimų apžvalga parodė, kad moringa, bulrush ir Egipto citrinų žolė turėjo flavonoidų. Šios natūralios medžiagos turi cheminę struktūrą metalų jonų, įskaitant sunkiuosius metalus, chelacijai.

Remdamiesi savo išvadomis, mokslininkai galėtų patvirtinti tradicinį augalų naudojimą vandeniui valyti. Jie mano, kad tolesni tyrimai turėtų nustatyti konkrečius flavonoidus, kurie absorbuoja arba adsorbuoja sunkiuosius metalus iš vandens.