Kai kurie Sudano vaistiniai augalai gali pašalinti sunkiuosius metalus iš vandens

- Dec 25, 2018-

Kai kurie Sudano vaistiniai augalai gali pašalinti sunkiuosius metalus iš vandens

Toksiški sunkieji metalai vis dažniau auga vandens telkiniuose, įskaitant tuos, kurie yra svarbūs geriamojo vandens šaltiniai. Siekiant išspręsti šią problemą, Sudano mokslininkai ištyrė trijų vietinių vaistinių augalų, naudojamų kaip vandens valytuvai. Jie pranešė, kad moringa ( Moringa oleifera ), bulrush ( Typha latifolia ) ir Egipto citrinų ( Cymbopogon proximus ) ekstraktai gali absorbuoti toksiškus sunkiuosius metalus vandenyje.

Ekonominė ir pramoninė plėtra padidino vandens taršą. Kai kurie iš šių teršalų yra sunkieji metalai, tokie kaip kadmio, vario, chromo, švino ir cinko. Jie yra toksiški žmonėms.

Sunkieji metalai trunka labai ilgai ir priešinasi degradacijai. Jie turi būti fiziškai pašalinti iš apdoroto vandens, kol pastarieji vėl naudojami kaip drėkinimo vanduo. Priešingu atveju, sunkiųjų metalų užterštame vandenyje sugeria augalai ir pateks į juos vartojančius žmones.

Yra keletas užteršto dirvožemio ir vandens valymo būdų. Daugelis jų yra susijusios su brangių cheminių medžiagų naudojimu, energiją vartojančiais procesais ir dideliais įrenginiais.

Augalai buvo naudojami kaip natūrali detoksikacijos priemonė. Jie gali įsisavinti sunkiuosius metalus dirvožemyje ir vandenyje, kad jie būtų auginami.