Bendrijos vandens valymas

- May 22, 2018-

Bendrijos vandens valymas

Geriamojo vandens tiekimas Jungtinėse Amerikos Valstijose yra vieni saugiausių pasaulyje. Tačiau netgi JAV geriamojo vandens šaltiniai gali tapti užterštais, sukeliančiais ligas ir ligas iš vandens pernešamų bakterijų , tokių kaip Cryptosporidium , E. coli , Hepatitas A, Giardia intestinalis ir kiti patogenai.

Geriamojo vandens šaltiniai yra užteršti ir reikalingi tinkami gydymo būdai, siekiant pašalinti ligas sukėlusias medžiagas. Viešojo geriamojo vandens sistemos naudoja įvairius vandens valymo metodus, kad jų bendruomenėms būtų užtikrintas saugus geriamasis vanduo. Šiandienos dažniausiai naudojamos vandens valymo bendruomenės vandens sistemų (daugiausia paviršinio vandens valymo) etapai yra šie:

2018-0522-01.gif

Paveikslėlio mandagumo EPA

·          Koaguliacija ir flokuliacija

Koaguliacija ir flokuliavimas dažnai yra pirmieji vandens valymo veiksmai. Cheminės medžiagos su teigiamu krūviu pridedamos prie vandens. Teigiamas šių cheminių medžiagų kiekis neutralizuoja nešvarumų ir kitų ištirpusių dalelių kiekį vandenyje. Kai tai įvyksta, dalelės susilieja su cheminėmis medžiagomis ir sudaro didesnes daleles, vadinamas floc.

·          Sedimentacija

Per nuosėdų susidarymą flokas atsikuria vandens tiekimo dugne dėl savo svorio. Šis nusodinimo procesas vadinamas sedimentacija.

·          Filtravimas

Kai flokas įsikurs į vandens tiekimo dugną, skaidrus vanduo viršuje praeis įvairiais kompozicijomis (smėlis, žvyras ir medžio anglis) ir porų dydžiais, kad būtų pašalintos ištirpintos dalelės, pvz., Dulkės, parazitai, bakterijos, virusai ir cheminės medžiagos.

·          Dezinfekcija

Po to, kai vanduo buvo nufiltruotas, gali būti dedama dezinfekavimo priemonė (pvz., Chloras, chloraminas), kad būtų galima nužudyti likusius parazitus, bakterijas ir virusus, ir apsaugoti vandenį nuo bakterijų, kai jis patenka į namus ir įmones.

Sužinokite daugiau apie dezinfekavimą vandeniu chloraminu ir chlorinu puslapyje "Dezinfekcija".  

Vanduo gali būti skirtingai vertinamas skirtingose bendruomenėse, priklausomai nuo vandens, kuris patenka į valymo įrenginį, kokybę. Paprastai paviršiniams vandenims reikia daugiau apdorojimo ir filtravimo nei gruntiniams vandenims, nes ežerai, upės ir upeliai turi daugiau nuosėdų ir teršalų, ir yra labiau užterštos nei gruntinis vanduo.

Kai kuriuose vandens tiekimuose gali būti dezinfekcijos šalutinių produktų, neorganinių cheminių medžiagų, organinių cheminių medžiagų ir radionuklidų. Specializuoti metodai, kaip kontroliuoti jų susidarymą ar pašalinimą, taip pat gali būti vandens valymo dalis. Norėdami sužinoti daugiau apie skirtingus geriamojo vandens gydymo būdus, žr. Nacionalinę gėrimų vandens valymo centro " Fact Sheet" seriją apie geriamojo vandens gydymą .

Norėdami sužinoti daugiau apie veiksmus, kurių imamasi, kad mūsų vanduo būtų saugus gerti, apsilankykite Jungtinių Amerikos Valstijų aplinkos apsaugos agentūros (EPA) viešojo geriamojo vandens sistemų tinklalapyje . Norėdami sužinoti daugiau apie 90+ teršalų, kuriuos reglamentuoja EPA ir kodėl, apsilankykite EPA Geriamojo vandens teršalų puslapyje.

Vandens fluoridacija

Bendrijos fluoridacija vandenyje apsaugo nuo danties nykimo saugiai ir veiksmingai. Vandenilio fluoridacija buvo pavadinta vienu iš 10 didžiausių XX a . Visuomenės sveikatos pasiekimų 1 . Daugiau informacijos apie fluoridacijos procesą ir išsamią informaciją apie jūsų vandens sistemos fluoridavimą rasite CDC Bendrijos vandens fluoridacijos puslapyje.

 

Vartotojų pasitikėjimo ataskaitos

Kiekvienas Bendrijos vandens tiekėjas savo klientams turi pateikti metinę ataskaitą, kuri kartais vadinama Vartotojų pasitikėjimo ataskaita arba "CCR". Ataskaitoje pateikiama informacija apie jūsų vietinę geriamojo vandens kokybę, įskaitant vandens šaltinį, vandens surištus teršalus ir kaip vartotojai gali įsitraukti į geriamojo vandens apsaugą.

·          Peržiūrėkite CDC vadovą, skirtą suprasti vartotojų pasitikėjimo ataskaitas

·          Pažiūrėkite, ar jūsų CCR yra paskelbtas internete (Jungtinių Amerikos Valstijų aplinkos apsaugos agentūros vietos geriamojo vandens informacija)

Namų ūkio vandens valymas

Nors EPA reguliuoja ir nustato viešojo geriamojo vandens standartus, daugelis amerikiečių naudoja namų valymo įrenginius:

·          Pašalinkite konkrečius teršalus

·          Imkitės atsargumo priemonių, nes namų ūkio narys turi sutrikdytą imuninę sistemą

·          Gerinti geriamojo vandens skonį

Buitinio vandens valymo sistemos susideda iš dviejų kategorijų: naudojimo taškas ir taškas (NSF). Įleidimo sistemos paprastai įrengiamos po vandens skaitiklio ir daugiausiai vandens patenka į gyvenamąją vietą. Taikomosios sistemos yra sistemos, kuriose vandens tiekiamas partijomis ir tiekiamas vanduo į čiaupą, pvz., Virtuvės arba vonios kriauklė arba šalia čiaupo sumontuotas pagalbinis maišytuvas.

Dažniausiai buitinių vandens valymo sistemų tipai yra:

·          Filtravimo sistemos
Vandens filtras yra prietaisas, kuris pašalina priemaišas iš vandens fiziniu barjeru, cheminiu ir (arba) biologiniu procesu.

·          Vandens minkštikliai
Vandens minkštiklis yra prietaisas, kuris sumažina vandens kietumą. Vandens softenas r paprastai naudoja natrio arba kalio jonus kalcio ir magnio jonams pakeisti, jonams, kurie sukuria "kietumą".

·          Distiliavimo sistemos
Distiliavimas yra procesas, kai nešamas vanduo virinamas ir garas surenkamas ir kondensuojamas atskirame konteineryje, paliekant daugybę kietųjų teršalų.

·          Dezinfekcija
Dezinfekcija yra fizinis ar cheminis procesas, kai patogeniniai mikroorganizmai yra deaktyvuoti arba žudomi. Cheminių dezinfekantų pavyzdžiai yra chloras, chloro dioksidas ir ozonas. Fizinių dezinfekavimo priemonių pavyzdžiai yra ultravioletinė spinduliuotė, elektroninė spinduliuotė ir šiluma.