Ar turite saugų vandens šaltinį SHTF situacijai? 5 geriausios vandens valymo klaidos

- Jan 08, 2019-

Ar turite saugų vandens šaltinį SHTF situacijai? 5 geriausios vandens valymo klaidos

Visi žino, kad gyventi reikia vandens. Be jo, jūs stumtumėte vos 72 valandas. Tačiau tai, kas nėra tokia bendra, yra žinoti, kaip tinkamai išvalyti vandenį. Jei manote, kad geriamojo vandens gamyba paprasčiausiai apima jį per filtrą, jūs ką tik padarėte vieną iš labiausiai paplitusių klaidų vandens valymo srityje. Yra dar keturi klaidingi samprotavimai, kuriuos reikia išsiaiškinti, kad galų gale nepatektumėte į išgyvenimo situaciją savo pilvoje.

Vandens valymas ir filtravimas yra tokie patys: Paprasčiau tariant, jie nėra. Kaip nurodyta „ OffTheGridNews.com“ , vandens filtravimas yra fizinių priemaišų pašalinimas iš vandens per chemines medžiagas, barjerus ar biologinius procesus. Šios fizinės priemaišos apima šiukšles, mineralus, teršalus, tokius kaip insekticidai, ir mažas daleles. Kita vertus, vandens valymas orientuojasi į nematytų priemaišų pašalinimą per cheminius procesus, kad būtų užtikrintas bendras vandens saugumas. Tai reiškia, kad pašalinti virusus, chemines medžiagas, biologinius teršalus ir visas kitas medžiagas vandens filtravimas negali atsikratyti.

  1. Tiesiog galvodamas, kad gryninimas arba filtravimas yra pakankamai geras: nors ir skirtingas, vandens valymas ir filtravimas yra būtini, kad būtų išlaikytas nuolatinis geriamojo vandens tiekimas. Vandens valymas gali būti veiksmingas pašalinant ligų sukėlėjus ir teršalus, tačiau tai neužteks uolų ar nuosėdų atveju. Niekada nepamirškite daryti abiejų - pirmiausia vandens filtravimas sumažina kryžminio užteršimo riziką.

  2. Vandens patekimas į kryžminį užterštumą: vandens talpyklos turėtų būti naudojamos tik tam, kaip ir indai, skirti indams. Jei jį sumaišysite, jūs išnaudojate visas pastangas, kurias jūs įdėjote į vandens valymą ir filtravimą . Tai taikoma ir visoms talpykloms, naudojamoms vandeniui surinkti. Jie turėtų būti skirti tik vandens surinkimui, o ne išvalytam vandeniui laikyti.

  3. Padarykite blogą darbą cheminio valymo metu: Kai išvalote vandenį per chemines medžiagas, paprastai tai darote pridedant nedidelį kiekį jodo, baliklio (natrio hipochlorito) arba baseino šoko (kalcio hipochlorito). Jie visi atlieka padorų darbą užmušdami teršalus, bet naudojasi per daug, ir tas pats gali atsitikti su jumis. Jodui ir balikliui idealus matavimas yra penki lašai per švaraus vandens kvadratą ir dešimt lašų vandens debesyje. Dėl baseino šoko, praskieskite arbatinį šaukštelį į galoną vandens, kad gautumėte chloro tirpalo. Vėliau pridėkite šiek tiek chloro tirpalo šoko, apie mažo šaudymo stiklo dydį, į kitą galonų vandens kiekį. Nepriklausomai nuo to, kurį metodą pasirinkote, būtinai palaukite bent pusvalandį iki pilnos valandos iki geriamojo. Kaip tai yra geriausias variantas, „ SurvivalTopics.com“ rekomenduoja sukibti šoką, nes vieno svaro maišą galima naudoti iki 10000 galonų geriamojo vandens gydymui, todėl jis yra ekonomiškesnis ir praktiškesnis nei jodas ar baliklis. Be to, baliklis degraduoja laikui bėgant, todėl jis gali prarasti savo stiprumą per metus.

  4. Negalima tinkamai pašildyti vandens: patekimas į galvą, kad pakaks 45 sekundžių verdančio vandens, yra vienas iš būdų, kaip gauti savo pilvą į bėdą. Bent jau turėtumėte užvirinti vandenį gerai, kietai minutei 212 laipsnių pagal Celsijų. Jei esate aukštesniame aukštyje, tada trys yra idealus, nes aukštis labai veikia jūsų vandens chemiją. Konkrečiai, kas 500 pėdų aukščio padidėjimas sumažina vandens virimo temperatūrą vienu laipsniu Fahrenheit . Jūs taip pat galite virti vandenį valandą 145 laipsnių pagal Celsijų laipsnį, jei norite, nes tai sunaikins daugumą bakterijų.

Taigi, jei norite likti sveikas ir saugus, venkite šių vandens valymo klaidų, nes jos jums kainuos. Kaip sako senas posakis: tai geriau, nei gaila.