Ar žinote, kiek laiko saugu laikyti geriamąjį vandenį?

- Dec 17, 2018-

Ar žinote, kiek laiko saugu laikyti geriamąjį vandenį ?

Taip, vanduo gali būti blogas. Tie, kurie keliavo, žinos, kad vanduo gali skonis kitaip, priklausomai nuo to, kur esate. Skirtumas nėra blogas, bet yra niuansų skonyje. Taip yra todėl, kad vanduo gaunamas iš įvairių sričių, todėl cheminių teršalų ar net aplinkos organizmų potencialas taip pat skiriasi. Mokslininkai patvirtino, kad vanduo yra jautrus gamtai ir yra lengvai užterštas parazitais ir bakterijomis. Štai kodėl mums pasakyta, kad vengiate geriamojo vandens tiesiogiai iš tvenkinių ar ežerų. Bet kas su senais vandens saugyklomis?

Bet kuriam jų druskos vertei yra keli vandens buteliai, laikomi palėpėje ar rūsyje. Tai užtikrina, kad SHTF atveju yra pakankamai vandens. Tačiau mažiau žinoma, kiek laiko šie sandėliai yra naudingi. Sena vandens saugykla taip pat gali užteršti. Tai daro juos nenaudingais jūsų išlikimui.

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) nurodė, kad vanduo buteliuose gali būti saugomas neribotą laiką, jei jis vyksta per keletą dezinfekavimo etapų, išskyrus cheminį plovimą. Tačiau chemiškai apdorotas vanduo turėtų būti keičiamas kas šešis mėnesius. Nepaisant to, Ready.gov rekomenduoja kas šešis mėnesius keisti bet kokį vandens saugojimą. Vanduo buteliuose paprastai yra „geriausias, jei naudojamas pagal datą“, kuris gali svyruoti nuo 18 mėnesių iki dvejų metų. Tačiau po šešių mėnesių vanduo gali prarasti savo potencialą.

Net ir naudodamiesi šiomis rekomendacijomis turėtumėte stebėti tris įspėjamuosius ženklus, kad jūsų vanduo gali būti užterštas. Tai: blogas skonis, neįprastas kvapas ir matomi užteršimo požymiai, kaip dumbliai. Kartais silpnas kvapas ir lengvas poskonis nebūtinai yra blogi; tai gali reikšti, kad jūsų vanduo yra sustingęs ir turi būti deguonimi. Jūs netgi galite gerti vandenį, kuriame jame yra nedaug dumblių. Tai nėra ideali, bet paprastai saugu. Nepaisant to, saugokitės, kad pirmiausia išvengtumėte šių pavojų. Kai kyla abejonių šešėlis, nesinaudokite galimybe. Jei nesate tikri dėl geriamojo vandens kokybės, negerkite, nebent neturite kito pasirinkimo.

Atkreipkite dėmesį, kad vienintelis realus būdas pasakyti, ar vanduo yra užterštas, yra jį išbandyti. Buvo atvejų, kai žmonės geria užterštą vandenį, net ir tuomet, kai vanduo neužsikimšė ar turi skonį.

Kiti įspėjamieji ženklai, kuriuos turėtumėte žinoti, yra šie:

  • Debesuotumas - vanduo visada turi būti aiškus. Negalima gerti vandens, kuriame yra matomų teršalų.

  • Chloras - jei jis kvepia kaip baseinas, negerkite jo.

  • Spalva - negerkite vandens, kuris nėra aiškus. Jei ji turi bet kokią spalvą, ji greičiausiai yra užteršta.

  • Nafta - Jei jūsų vandens talpykloje yra plona aliejinė plėvelė ant stovinčio vandens, nedelsiant išmeskite.

Vandens laikymas

Žinokite, kaip tinkamai laikyti vandenį. Nenaudodami jokio iš šių talpyklų vandeniui laikyti nenaudokite.

  • Ne maisto klasės plastikas - cheminės medžiagos gali dėti į jūsų vandenį.

  • Maisto rūšies plastikas, kuris anksčiau saugojo ne maisto produktus, gali manyti, kad esate protingas, perdirbdami šiuos plastikus, tačiau vis dar gali būti cheminių medžiagų, galinčių paveikti vandens kokybę.

  • Kartonas - Yra žmonių, kurie bandė laikyti vandenį kartonuose. Nebandykite jų laikytis.

Jei galite, rekomenduojame laikyti vandenį į stiklą arba nerūdijančio plieno.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kiek vandens reikia saugoti. Paprasta taisyklė - saugoti bent vieną galonų vandens vienam asmeniui per dieną.