Geriausių toksiškų „GenX“ namų vandens sistemų filtravimas

- Dec 26, 2019-

Geriausių toksiškų „GenX“ namų vandens sistemų filtravimas

„Knappe“: Geriausias pasirinkimas namuose yra po kriaukle esanti atvirkštinė osmozė

WILMINGTON - pranešimai apie „GenX“ ir susijusias chemines medžiagas Pietryčių Šiaurės Karolinos geriamajame vandenyje daugeliui gyventojų kelia klausimą, ar namų vandens filtravimo sistema gali būti gera investicija.

Bet kurią rūšį geriausia pirkti?

NC valstybinis universiteto mokslininkas Detlefas Knappe ir tyrėjų komanda, dirbantys be jokio finansavimo, neseniai išbandė daugelį labiausiai paplitusių tipų: aktyvuotos anglies, atvirkštinės osmoso ir jonų mainų. Jie taip pat palygino po kriaukle esančias sistemas ir tas, kurios filtruoja viso namo vandenį.

Jų išvadose pateikiami atsakymai į daugelį klausimų, kylančių renkantis sistemą.

Kokia sistema yra rekomenduojama filtruoti „GenX“ ir kitus fluoro chemikalus?

Grįžtamasis osmosas, esantis po kriaukle, yra geriausias pasirinkimas dėl daugelio priežasčių. Pirma, bandymai parodė, kad šios medžiagos buvo veiksmingos.

Antra, kiekvienam gana lengva išbandyti jo efektyvumą naudojant elektros laidumo testerį, kurį galima įsigyti už maždaug 20 USD. Nefiltruotame vandenyje dažnai yra daug druskų, pradedant nuo įprastos stalo druskos ir baigiant mineralų formomis, tokiomis kaip kalcis. Vandenyje jie sukuria įkrautas daleles, vadinamas jonais, dėl kurių vanduo yra laidus.

Atvirkštinis osmosas pašalina šias druskas, todėl vanduo, ištrauktas iš nefiltruoto čiaupo, turėtų būti laidus nei filtruojamas vanduo. Jei taip nėra arba jei po paskutinio bandymo padidėjo filtruoto vandens laidumas, gali būti laikas apsvarstyti galimybę pakeisti filtrą.

„Jūs galite tai padaryti beveik kiekvieną dieną“, - sakė Knappe. „Tai labai greita“.

O aktyvuota anglis?

Atvirkštinė osmozė : Vandens filtravimo procesas, kurio metu suslėgtas vanduo išpilamas per membraną. Mažos membranos poros neleidžia prasiskverbti didesnėms nei poros molekulėms. EPA nustatė atvirkštinę osmozę kaip veiksmingą urano, radžio, bendrųjų alfa ir beta dalelių bei fotonų skleidėjų, taip pat tokių teršalų kaip arseno, nitrato ir mikrobų filtravimo būdą.

Šaltinis: EPA

Išbandytos aktyvuotos anglies sistemos pašalino šias fluoro chemikalus iš vandens. Problema yra ta, kad aktyvuota anglis laikui bėgant praranda efektyvumą ir netgi gali išpilti anksčiau išfiltruotus fluoro chemikalus į geriamąjį vandenį.

Skirtingai nuo atvirkštinio osmoso , aktyvuota anglis nepašalina druskos. Taigi vienintelis būdas nustatyti, ar jis vis dar veikia, būtų atlikti tuos pačius brangius, daug laiko reikalaujančius bandymus, kuriuos reguliavimo institucijos atliko Cape Fear upėje ir paveikė viešąsias vandens sistemas.

Be to, beveik visose atvirkštinio osmoso sistemose taip pat yra aktyvuotos anglies, iš dalies pašalinant dezinfekavimo priemones, kurios kitaip pažeistų atvirkštinio osmoso membraną.

O kaip dėl jonų mainų?

Jonų mainų filtrai namuose paprastai yra skirti kietam vandeniui, kuriame yra didelis kiekis mineralų, tokių kaip kalcis, tvarkyti. Šie kieto vandens filtrai negali pašalinti fluorochemikalų, nors jie nesukelia tokių pačių bioplėvelės problemų kaip kitos namų sistemos.

Atminkite, kad „Cape Fear“ komunalinių paslaugų tarnyba (CFPUA) planuoja išbandyti, ar jonų mainų sistema gali pašalinti fluoro chemikalus. Knappe sakė, kad skirtingai nuo jonų mainų tipinėse namų sistemose, CFPUA naudojamas tipas yra specialiai sukurtas fluoro chemikalų pašalinimui.

Kodėl neišfiltravus viso namo?

Viso namo filtrai, kuriuose yra aktyvuotos anglies ir jonų mainų, kurie buvo išbandyti prastai filtruojant GenX ir susijusias medžiagas. Aktyvuotos anglies filtrai nedaug veikė keliais atvejais, nes aktyvuota anglis viename filtre nebuvo pakeista daugiau kaip dvejus metus, o kitos filtro aktyvuotos anglies rūšis nebuvo efektyvi.

Viso namo filtrai gali būti žymiai brangesni nei tie, kurie sėdimi po kriaukle. Knappe sakė, kad yra dar viena priežastis vengti namų statymo.

Šios sistemos filtruoja vandenį prieš išleidžiant jį per vamzdžius, einančius visame name. Jei tokioje sistemoje yra aktyvuotos anglies, filtruotame vandenyje trūktų dezinfekavimo priemonių, kurios paprastai užkirstų kelią arba užmuštų bakterijų ir kitų biologinių medžiagų, kurios kaupiasi ant tų vamzdžių, plėvelę.

„Jei nebus išlaikytas tinkamas dezinfekavimo lygis, vamzdeliuose gali augti ligas sukeliantys mikroorganizmai ir patekti į vandenį, išeinantį iš čiaupo“, - teigė Knappe. „Tada visas jūsų namas tampa inkubatoriumi - vamzdžiais, karšto vandens šildytuvu“.

Tai atsitiko 2009 m., Kai kai kurie Majamio viešbučio svečiai užsikrėtė legionierių liga - pneumonijos forma, išgėrę vandens iš sistemos, filtruojančios viso pastato tiekimą.

Ar veikia maišytuvo ar ąsotėlio tipo sistemos?

Knappe teigė, kad nepakanka duomenų, leidžiančių įvertinti šių tipų veiksmingumą.

O kaip įdiegus sistemą?

Jei filtre yra atvirkštinė osmozė, nusipirkite elektros laidumo matuoklį, kurį galite rasti „Amazon“ ir kitose svetainėse internete už maždaug 20 USD.

Dar svarbiau, kad įsitikintumėte, jog sistema ir toliau veiks, laikykitės filtrų pakeitimo grafiko.