Kietasis vs minkštas vanduo

- May 21, 2018-

Kietasis vs minkštas vanduo

Kietas vanduo ... yra vanduo, kuriame yra daug ištirpusių mineralų (pvz., Kalcio ir magnio).

Minkštas vanduo ... yra apdorotas vanduo, kuriame vienintelis jonas yra natris.

Kai lietaus vanduo patenka, jis natūraliai minkštas. Tačiau, kadangi vanduo prasiskverbia per žemę ir į mūsų vandens kelią, jis kaupia mineralus, tokius kaip kreida, kalkės, daugiausia kalcio ir magnio . Kadangi kietajame vandenyje yra būtinų mineralų, kartais tai geriausias geriamasis vanduo. Ne tik dėl naudos sveikatai, bet ir skonio. Kita vertus, minkštas vanduo skonis sūrus ir kartais netinkamas gerti. Tad kodėl tada mes sugrąžinsime vandenį?

Kai jis nusileidžia, pagrindinis skirtumas tarp kieto ir minkšto vandens geriausiai matomas atliekant namų ruošos darbus. Kietas vanduo yra kaltinamas švelniomis drabužiais, indais su dėmėmis ir liekanomis bei vonios su daugybe plėvelių ir muilo. Net plaukai, plaunami kietame vandenyje, gali atrodyti lipni ir atrodyti nuobodu. Kietasis vanduo taip pat gali pakenkti buitiniams prietaisams ir sunaudoti daugiau energijos. Kietųjų vandenų elementai yra kalti dėl visų šių neigiamų veiksnių, nes muilas yra mažiau veiksmingas dėl jo reakcijos į magnio ir kalcio. Plaktukas nėra toks turtingas ir purus.

Dirbantiems asmenims bus malonu naudoti minkštą vandenį , nes iš tikrųjų su jais galima efektyviau atlikti užduotis. Muilas bus geresnis ir daiktai bus palikti švaresni. Akiniai sužaloti ir plaukai atrodys sveiki. Dušo užuolaidos nebus plunksnos. Drabužiai ir oda yra minkštesni. Be to, tai gali sutaupyti pinigų, nes bus naudojami mažiau muilo ir ploviklių. Kadangi prietaisai turi dirbti mažiau kietu, minkštas vanduo taip pat gali prailginti skalbimo mašinų, indų ir vandens šildytuvų naudojimo laiką. Energijos sąskaitos yra gerokai mažesnės namų ūkiuose su vandens minkštinančiais produktais . Tuo metu, kai kyla energijos sąnaudos, tai galvoti apie tai.

Tačiau minkštas vanduo nerekomenduojamas tiems, kuriems yra širdies ar kraujotakos sutrikimų, arba kitiems, kuriems gali būti mažai natrio dietos. Minkštėjimo procese, pašalinus mineralus, natrio kiekis padidėja. Tyrimai rodo, kad širdies ir kraujagyslių ligos yra mažiausios rizikos teritorijose, kuriose vanduo turi daugiausia mineralinių medžiagų.

Geriausias abu pasauliai: sprendimas

Yra būdų, kaip kovoti su natriu minkštu vandeniu, kuris leis namų ūkiams mėgautis geresniu skaniu vandeniu, taip pat turės geriausią prieinamą vandens valymo reikmėms. Tai yra atvirkštinė osmosas , distiliavimas ir dejonizavimas .

Kokio tipo vanduo? Jungtinių Amerikos Valstijų vandens kokybės asociacija kietąjį vandenį apibrėžia kaip ištirpusį mineralinį kietumą 1 GPG (grūdų už galoną) ar daugiau. Čia yra naudinga lentelė, rodanti vandens kietumą:

  • Minkštas vanduo - mažiau nei 1 gpg

  • Šiek tiek kieta - 1-3,5 gpg

  • Vidutiniškai sunku - 3,5-7 gpg

  • Labai sunku - 7-10 gpg

  • Labai sunku virš 10 gpg