Čia mes vėl einame: Mičiganas paskelbia nepaprastąją padėtį po vėžio sukeliančių cheminių medžiagų, patvirtintų viešajame vandens tiekime

- Dec 17, 2018-

Čia mes vėl einame: Mičiganas paskelbia nepaprastąją padėtį po vėžio sukeliančių cheminių medžiagų, patvirtintų viešajame vandens tiekime

Mičigano valstija Pergamento mieste paskelbė vietinę nepaprastąją padėtį po to, kai ten buvo didelis toksinių perfluoralkilo ir polifluoralkilo medžiagų kiekis (PFAS).

Liepos 26 d. Gyventojai buvo paprašyti sustabdyti geriamąjį vandenį po bandymų, kad miesto vandens tiekimas turėjo 1587 dalis trilijono PFAS. Šis lygis yra daugiau nei 20 kartų didesnis už EPA nustatytą visą gyvenimą trunkantį sveikatos patarimą 70 ppt. Pareigūnai taip pat nurodė gyventojams, kad toks vandentiekio vanduo išplaunamas iš skalbimo mašinų, ledo formuotojų, indaplovių ir vandens šildytuvų, kurie gali būti užteršti chemine medžiaga.

Tačiau net po praplovimo vanduo nėra saugus. Gyventojams taip pat buvo pasakyta, kad jie turėtų nuplauti pirmuosius įspėjimo savaitę išvalytus drabužius ir patiekalus, nes iš pradžių gyventojams buvo pasakyta, kad toks toks vanduo šiems tikslams buvo saugus. Neaišku, kiek ilgai šie aukšti PFAS lygiai buvo taikomi pergamento vandens tiekimui.

Žmogaus sukeltų PFAS cheminių medžiagų poveikis buvo susijęs su didesne kepenų pažeidimo ir vėžio rizika. Yra daug klausimų apie jo ilgalaikį poveikį, tačiau taip pat žinoma, kad jis kenkia vaisingumui ir imunitetui bei sutrikdo hormonų funkcionavimą. Valstybės pareigūnai nepateikė pastabų dėl to, ar užteršimas sukėlė sveikatos problemų šioje srityje.

Mičigano vanduo tebėra abejotinas

Kalamazoo viešųjų darbų įgulos dabar skalauja miesto vandens linijas. Tai gali pakelti nuosėdas ir sukelti vandens spalvos pasikeitimą, o gyventojams buvo rekomenduojama nevalgyti vandens iki tolesnio pranešimo. Nors šiaurės rytų Kalamazo gyventojai taip pat gali pamatyti vandens spalvos pasikeitimą dėl didesnio vandens kiekio per jų sistemą, pareigūnai sakė, kad vandentiekio vanduo yra saugus gėrimas, nes yra kontrolės priemonių, kad pergamento vanduo nepatektų į Kalamazoo vandenį.

Sekmadienį Mičigano gubernatorius Rickas Snyderis išvyko į Pergamento vandens sistemos statybvietę, kurioje įdiegta nauja slėgio mažinimo sistema, leidžianti miestui pereiti prie Kalamazo vandens.

Kento apygarda per pastaruosius metus kovojo su PFAS, o PFAS taip pat aptikta tokiose vietose kaip Portage. Mičiganas dabar vadovauja šaliai pagal PFAS bandymus.

Šiuo metu pergamentų gyventojai per parą per parą nuo 8 iki 8 val. Per parą gali perimti butelius išpilstyto vandens, taip pat siūloma perdirbti vietoje, kad būtų grąžinti tuščias vandens butelius.

Pergamento gyventojai nėra vieninteliai, kurie kovoja su toksiškos cheminės medžiagos poveikiu, nes neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 33 valstijose geriamasis vanduo ištyrė teigiamą poveikį PFAS, todėl apie 16 milijonų amerikiečių rizikuoja gerti užterštą vandenį. Kai kurios teritorijos yra netoli karinių įrenginių, kuriuose naudojamos gaisro gesinimo putos, kuriose yra šių cheminių medžiagų, o kitos yra šalia cheminių gamyklų, kurios naudoja PFAS.

Mičiganas turi didžiausią visų valstybių PFAS svetainių skaičių, pasak Aplinkos darbo grupės, paskatindamas V. Snyderį įsteigti PFAS veiksmų reagavimo komandą. Mičiganas turi 30 PFAS svetainių, tačiau visai įmanoma, kad dar yra daug kitų, kurie dar turi būti atrasti. Valstybė netgi paprašė nuotekų valymo įrenginių paklausti pramonės klientams apie PFAS naudojimą, nes toksinai gali išgyventi nuotekų valymą ir užsidaryti biosolidiniame dumble, kuris yra išmetamas į pasėlius.

Nėra pasakoma, kada pergamentų gyventojai galės išgerti savo vandenį be rūpesčių, ir ši istorija tarnauja mums visiems, kad niekada nežinote, kas slypi jūsų vandentiekio vandenyje. Štai kodėl vandens filtravimo sistema visada yra gera idėja, jei norite ramybės.