Kaip sužinoti, ar jūsų vanduo yra saugus

- Jul 03, 2017-

Kaip sužinoti, ar jūsų vanduo yra saugus

 

Ar galiu pasakyti kvapu ar skoniu, jei mano vanduo yra užterštas?

Nebūtinai. Galbūt galėsite pastebėti keletą nepastebimų dalykų, kurie gali baigtis jūsų geriamojo stiklo - pavyzdžiui, savitasis supuvęs kiaušinis vandenilio sulfido kvapas arba stiprus skonis iš per daug chloro (būtinas priedas žudyti kenksmingus mikroorganizmus). Tačiau kai kurie iš rimčiausių ir dažniausių teršalų, įskaitant bakterijas, virusus, arseno, švino, pramonės ir žemės ūkio teršalus, neturi skonio ar kvapo.

Taigi, kaip galiu pasakyti, ar mano vanduo yra saugus gerti?

Tai priklauso nuo to, ar jūsų vanduo gaunamas iš viešosios (municipalinės) vandens sistemos ar privačios šulinio. (Jei neturite gyventi kaimo vietovėje ir turite privačią ar gerai pasidalintą, jūsų vanduo tikriausiai gaunamas iš savivaldybės sistemos.)

Kiekviena vandens sistema, kuri tiekia mažiausiai 25 žmones, privalo laikytis Federalinio saugaus geriamojo vandens įstatymo (SDWA), pagal kurį tiekėjas privalo reguliariai tikrinti savo vandenį ir pateikti metinę rezultatų kopiją, pavadintą "Vartotojų pasitikėjimo ataskaita" ( CCR). Bet kuriuo metu taip pat galite gauti šios ataskaitos kopiją, skambindami telefono numerį savo sąskaitoje už vandenį. Tiekėjas taip pat privalo paskelbti įspėjimą apie pavojų, jei nustatoma, kad potencialiai kenksmingi teršalai viršija leistinas ribas.

Arba galite patikrinti savo vandens sistemos saugos istoriją naudodamiesi saugia gėlo vandens informacine sistema (SDWIS), kurią tvarko Jungtinių Amerikos Valstijų aplinkos apsaugos agentūra (EPA). Spustelėkite savo valstybę ir apygardą, tada pasirinkite savo vandens sistemą iš sąrašo. Šie rezultatai rodo, ar jūsų vandentiekyje yra neseniai pranešta apie teršalus.

Tačiau federaliniai geriamojo vandens standartai netaikomi privatiems šuliniams, todėl jūsų atsakomybė yra patikrinti savo vandens kokybę, jei jums gerai.

Kaip galėčiau išbandyti savo vandenį, jei turiu gerai?

Kadangi federaliniai geriamojo vandens standartai netaikomi privatiems šuliniams, jūs turite patikrinti savo vandenį (ir mokėti už bandymą). Patikrinkite geriamojo vandens bandymų patvirtintų laboratorijų sąrašą EPA.

Jūsų vietinis sveikatos departamentas arba valstybinės tarnybos pratęsimo tarnyba gali patarti, kokie testai yra svarbiausi jūsų regione.

Pavyzdžiui, jei gyvenate žemės ūkio paskirties žemėje, galbūt norėsite išbandyti savo vandenį ten dažniausiai naudojamiems pesticidams. Ir jei jūs gyvenate ten, kur yra atliekamas dujų ar alyvos gręžimas, galbūt norėsite išbandyti tokias chemines medžiagas kaip bromidas, baris, metanas, etanas arba viso naftos angliavandeniliai.

Visur, kur gyvenate, bent kartą per metus išbandykite savo šulinį nitratų, koliforminių bakterijų (žarnyne esančių bakterijų), pH ir "ištirpusių kietųjų dalelių". Tai yra neorganinės druskos (pavyzdžiui, natris, chloridas ir sulfatas) ir nedideli organinių medžiagų kiekiai. Šis testas yra ypač svarbus, jei jūsų šulinys yra naujas, arba jei neseniai taisėte arba pakeitėte vamzdžius.

Šis metinis testas suteikia jums vieną matavimą iš viso jūsų vandenyje ištirpstančių kietų dalelių, tačiau jame nėra nurodyta, kokie jie yra, arba kiek jų yra.

Štai kodėl taip pat svarbu kas trejus metus išbandyti vandenį chloridui, geleziui, sulfatui ir manganui. Priklausomai nuo to, kur jūs gyvenate, gali prireikti metinių švino, vario, arseno, radono, pesticidų ar kitų medžiagų patikrinimų.

Jei bandymo rezultatai rodo problemą, turėsite išsiaiškinti, kaip ją ištaisyti. Tai gali reikšti, kad gerai įvertinta, ar statybos problema. Arba tai gali reikšti, kad vanduo turi būti apdorotas dezinfekavimo, šoko chlorinimo būdu arba procesu, vadinamu atvirkštiniu osmosu.

Jei norite sužinoti daugiau apie vandens išbandymą, taip pat, jei norėtumėte išbandyti dažniau nei kasmet, kaip išaiškinti testų rezultatus ir kaip spręsti problemas, apsilankykite Nacionalinėje vandens vandens asociacijos (NGWA) svetainėje.

Ar turėčiau patikrinti savo komunalinį vandens čiaupą?

Tai nėra bloga mintis, ypač jei turite konkrečių problemų, tokių kaip švino ar nitratų užterštumas. (Nitratas yra chemikalas, esantis nuotekose, gyvūnų mėšle ir sintetinėse trąšose.) Vanduo gali būti užterštas tarp valymo įrenginio ir jūsų geriamojo stiklo.

Susisiekite su savo vietine vandens agentūra ir paklauskite, ar jie atliks bandymą. Taip pat galite kreiptis į savo apskrities sveikatos departamentą, kuris gali atlikti bandymus dėl tam tikrų teršalų, tokių kaip švinas ir nitratai. (Paprastai už paslaugą mokamas mokestis.)

Jei jūsų vandens tiekėjas arba apskrities sveikatos departamentas nebus išbandyti savo vandens į maišytuvą, testą galėsite atlikti valstybės sertifikuotos laboratorijos. Patikrinkite EPA sertifikuotų laboratorijų sąrašą, kad galėtumėte išbandyti geriamąjį vandenį, kad surastumėte savo vietą.

Laboratorijoje, greičiausiai, bus rekomendacijos, kokius bandymus atlikti, ir tai gali skirtis priklausomai nuo to, kur gyvenate ir ar turite konkretų susirūpinimą (pvz., Jei jūsų vanduo turi tam tikrą kvapą ar skonį).

Jums taip pat bus nurodyta, kaip surinkti mėginį, o kai kuriais atvejais (jei bandote naudoti bakterijų teršalus), Jums gali būti skirtos sterilizuotos talpyklos. Jums gali prireikti rinkti "pirmojo vandens" arba vandens, išeinančio iš maišytuvo, kai pirmą kartą įjungsite čiaupą ryte. Jei norite atlikti kitus bandymus, prieš pradėdami rinkti pavyzdį, gali tekti leisti vandeniui išbėgti tam tikrą laiką.

Pasirinkite netoliese esančią laboratoriją, nes jums gali prireikti pristatyti pavyzdį. Atsižvelgiant į tai, kokius bandymus atliekate, vandens mėginys gali būti laikomas ant ledo ir išbandomas ne vėliau kaip po 24-30 val. Po jo ištraukimo.

Vandens bandymo kaina gali būti nuo 30 USD iki vieno ar dviejų specifinių teršalų ekrano iki 500 USD ar daugiau, kad būtų galima rodyti kelias. Savo vandenį galite išbandyti ir namų kitu. Šie rinkiniai negali išbandyti visko (ir jie gali būti ne tokie tikslūs kaip laboratorinis testas), tačiau jie gali aptikti švą, arseną, pesticidus ir bakterijas. Tokie rinkiniai parduoda už $ 10 iki $ 165.

Kada turėčiau išbandyti savo vandentiekio vandenį nitratais?

Jei turite gerą vandens kiekį, galbūt norėsite patikrinti nitratų kiekį nėštumo metu, iškart po to, kai kūdikis gimsta, o kartais ir per kitus šešis mėnesius. Jei turite komunalinę vandens paslaugą, nereikia nė karto patikrinti nitratų kiekio, nes apie tai pranešta CCR.

Nėštumo metu didelis nitratų kiekis yra susijęs su gimdymo defektais, tokiais kaip spina bifida ir skilties gomurys, o jaunesni nei 1 kūdikiai yra ypač pažeidžiami nuo apsinuodijimo nitratais.

Nesijaudinkite dėl šios problemos, jei maitinate krūtimi vien dėl to, kad net vanduo, kuris yra užterštas nitratais, kūdikį nepadarys per motinos pieną.

Tačiau didelis nitratų kiekis iš vandens, kuris yra sumaišytas su miltelių kūdikių mišiniu arba tiesiogiai skiriamas kūdikiui, gali sukelti methemoglobinemiją, kraujo sutrikimą, taip pat vadinamą "mėlynojo kūdikio" sindromu. Ši būklė paveikia hemoglobino kiekį kūdikio kraujyje, todėl deguonies pasiūla mažai pavojinga.

Jei jūsų kūdikio oda pradeda mėlyna, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nitratų apsinuodijimas gali būti gydomas, tačiau skubi medicininė pagalba yra labai svarbi.

Kada turėčiau išbandyti švinas ir varinius mano vandentiekio vandenyje?

Patikrinkite, ar vanduo išbandytas švinas, jei turite varinius vamzdžius ar žalvario maišytuvus (kurių sudėtyje yra švino) ir vario. Variniai vamzdžiai yra rudi, kaip senas centas.

Tai gali būti šiek tiek sudėtingiau nustatyti, ar jūsų vamzdžiai yra švino, bet jūs vis tiek turėtumėte galimybę pasakyti be santechniko pagalbos. Švinas vamzdis yra pilkas ir tik tikėtina, kad jis bus rastas namuose, pastatytuose dar prieš devintąjį dešimtmetį.

Tačiau kai kuriuose senuose namuose gali būti galvanizuoto plieno vamzdžių, kurie taip pat yra pilki. Vienas iš būdų išsiaiškinti skirtumą yra patikrinti, kaip sujungiami vamzdžiai: cinkuoti plieniniai vamzdžiai yra magnetiniai ir sriegiuotos ant sąnarių. Švino vamzdžiai nėra magnetiniai, todėl galai yra bulbiniai ir tinka per priėmimo vamzdį.

Vandens teršalai yra matuojami, kiek medžiagos dalelių yra milijardų vandens dalelių, o švinas gali būti labai pavojingas vaikams, kurių koncentracija viršija 15 dalių už milijardą (ppb). Visi švino vamzdžiai turėtų būti pakeisti.

Varis nėra toks toksiškas kaip švinas, tačiau jis vis tiek gali būti kenksmingas didelėse koncentracijose. Paprastai tai yra tik problema, jei vanduo yra rūgštinis. Tokiu atveju kai kurie vario iš vamzdžio gali ištirpėti ir išplauti į vandenį, nes jis sėdi vamzdyje.

Testavimas jūsų vandens kasmet yra vienintelis būdas nustatyti, ar jūs tikrai turite problemų su vario užteršimu. Priklausomai nuo vario kiekio jūsų vandenyje ir pH, jums gali prireikti neutralizavimo sistemos, kad vanduo taptų mažiau rūgštinis arba jums gali prireikti pakeisti varinius vamzdžius.

Ar mes geriau išgerti išpilstyto vandens?

Nebūtinai. Nors Maisto ir vaistų administracija (FDA) nustato maksimalias leistinas daugelio kenksmingų medžiagų ribas, iš vandens išpilstyto vandens gamintojai neturi reikalauti, kad jų produktai būtų visiškai be teršalų. Butelių išpilstyto vandens kokybė gali skirtis, priklausomai nuo to, iš kur ji atsirado (ar tai yra šaltinio vanduo, savivaldybės vanduo ar vanduo), ir kaip jis buvo gydomas.

Be to, FDA nereikalauja, kad išpilstytojai savo sudedamųjų dalių sąrašuose įtrauktų natūraliai randamus junginius (tokius kaip natris arba sulfatai), tačiau šie junginiai taip pat turi būti mažesni už FDA reglamentuose nustatytą didžiausią leistiną koncentraciją.

Jei esate susirūpinę, paprašykite buteliuose pagaminto vandens įmonės išsamią nepriklausomą jų vandens analizę.

Kai kurie buteliuose išpilstyto vandens yra sertifikuojami "NSF International", nepriklausomos, trečiosios šalies ne pelno organizacijos, kuri prižiūri buteliuose esančio vandens kokybę. NSF vartotojų tinklalapyje yra naudinga informacija apie įvairius vandens buteliuose tiekiamo vandens tipus ir iš kur gaunamas vanduo. Ieškokite NSF ženklo buteliuose esančiame vandenyje, kurį perkate, kad užtikrintumėte, jog jis buvo atidžiai išbandytas.

Ar turėčiau naudoti vandens filtrą?

Tai priklauso nuo to, kokius teršalus bandai pašalinti. Prieš pirkdami vandens valymo įrenginį, patikrinkite, ar vanduo išbandytas, kad tiksliai žinotumėte, kokie teršalai yra jūsų vandenyje ir kokia filtravimo sistema labiausiai tinka jūsų poreikiams. Galima pasirinkti nuo paprasto stalviršio modelio ar sistemos, kuri filtruoja visą vandenį, kuris įeina į jūsų namus. Tada peržiūrėkite NSF International sertifikuotų geriamojo vandens valymo įrenginių duomenų bazę, kad sužinotumėte, kurie iš jų pašalins tuos teršalus.

Taip pat svarbu žinoti, kad dviejų tipų namų filtravimo sistemos (atvirkštinis osmosas ir distiliavimo sistemos) gali pašalinti fluoridą iš vandens. Fluoridas pridedamas prie komunalinių vandens sistemų, siekiant sukurti danties emalį ir išvengti skilimo. Jei naudojate vieną iš šių sistemų, pasitarkite su savo odontologu ar gydytoju, kaip įsitikinti, ar jūsų vaikas yra pakankamai fluorido iš kitų šaltinių.

Jei įsigyjate stalviršio vandens filtrą, laikykitės gamintojo naudojimo instrukcijų ir reguliariai keiskite filtrą, kad neužterštų teršalų.

Pastaba: šį straipsnį peržiūrėjo Craigas Mainas, inžinierius Nacionaliniame aplinkosaugos paslaugų centre Vakarų Virdžinijos universitete Morgantowne.