Žemas narkotikų kiekis rasta geriamojo vandens

- May 22, 2018-

Žemas narkotikų kiekis rasta geriamojo vandens

2008 m. Kovo 11 d., - praneša žiniasklaidos pranešime, yra nedidelis vaistų kiekis, įskaitant antibiotikus, hormonus, nuotaikos stabilizatorius ir kitus vaistus.

"Associated Press" atliktame tyrime nustatyta, kad geriamojo vandens tiekimas 24 pagrindiniuose metropolinės zonose apima narkotikus.

Remiantis tyrimu, narkotikai patenka į geriamojo vandens tiekimą keliais maršrutais: kai kurie žmonės nuleidžia nereikalingus vaistus į tualetus; kitas vaistas pateko į vandens tiekimą, kai žmonės vartoja vaistus, absorbuoja kai kurias medžiagas ir perduoda likusią dalį šlapime arba išmatose. Tyrimas parodė, kad kai kurie vaistai lieka net po nuotekų valymo ir valymo įrenginių.

Nors lygiai yra maži - pranešama, kad jie yra matuojami milijardais ar trilijonais dalių dalimis, o komunalinės įmonės teigia, kad vanduo yra saugus, ekspertai iš privačių organizacijų ir vyriausybės teigia negalintys tiksliai pasakyti, ar geriamo vandens narkotikų lygis yra mažas pakanka nuolaida kenksmingą poveikį sveikatai.

Žemas farmacijos produktų kiekis vandens tiekimo srityje buvo dekretas ar ilgesnis. Farmacijos produktų nustatymas viešuosiuose vandens tiekimuose nėra naujas reiškinys.

Gamtos išteklių gynimo tarybos mokslininkė teigė, kad aplinkosaugos veiksmų grupė "Nuo devintojo dešimtmečio pabaigos mokslinė bendruomenė pripažino, kad farmaciniai preparatai, ypač geriamieji kontraceptikai, randami kanalizacijoje ir gali užteršti geriamąjį vandenį ".

Ji teigia, kad mokslininkų susirūpinimas padidėjo, kai žuvys Potomako upėje ir kitose vietovėse, kaip ir vyrams ir moterims, buvo būdingos kaip estrogenų turinčios medžiagos. Pavyzdžiui, kai kurioms žuvims buvo tiek mielės, tiek kiaušidės. Mokslininkai pradeda žvelgti į geriamųjų kontraceptikų poveikį. "Dabar analizės išsiplėtė, kad būtų lengviau ieškoti kitų vaistų".

"Technologijos padarė šį tyrimą lengvesnį, - sako Suzanne Rudzinskis, JAV aplinkos apsaugos agentūros Vandens biuro direktoriaus pavaduotojas mokslo ir technologijų klausimais. "Analizės metodai įgijo geresnių rezultatų ir mes galime aptikti žemesnius lygius nei bet kada anksčiau."

Visos diskusijos pusės sutaria, kad tai nėra žinoma. "Šiuo metu mes neturime įrodymų apie poveikį sveikatai, - sako R.Rudzinskis, - nors tai yra susirūpinimą kelianti sritis ir mes ir toliau pažvelgsime į šią problemą."

Tiesa, kad vaistų, rastų geriant vaistus, lygis yra labai mažas. Visų pirma, kai kalbama apie farmacinius preparatus, kurie yra sintetiniai hormonai, yra susirūpinimas, nes hormonai veikia labai mažą koncentraciją žmogaus organizme. Manome, kad šiuo pranešimu visų pirma reikalaujama, kad mūsų federalinės agentūros, ypač EPS, atliktų tolesnius tyrimus, kad išsiaiškintų, kokie yra padariniai sveikatai.

Pasak Dabartinių išteklių gynimo tarybos, virinimas neišspręs problemos. Ir pamiršite išpilstytą vandenį kaip būdą išvengti mažo narkotikų kiekio, rastų kai kuriuose viešuose vandens tiekimuose. "Dvidešimt penki procentai buteliuose išpilstyto vandens yra iš čiaupo", - sako ji, nurodydama NRDC ataskaitą.

Etiketės ant butelių išpilstyto vandens, kurią reglamentuoja FDA, padeda vartotojams žinoti, ką jie gauna, teigia Stephenas Kayas, Tarptautinės butelinių vandens asociacijos atstovas. Jei buteliuose išpilstytų vandenų bendrovės naudoja vandenį iš savivaldybių šaltinių ir toliau to nevalgia, kad ją išgrynintų, FDA mano, kad šaltinis yra teisėtas, tačiau etiketėje nurodoma, kad ji yra iš savivaldybės ar Bendrijos vandens sistemos. Butelio vandens kompanijos, kurios naudoja savivaldybės šaltinį vandenį, bet po to apdorojamos ir valomos naudojant atvirkštinę osmosą, distiliuojasi ar kitokiais būdais, gali juos ženklinti tokiomis sąvokomis kaip "išgrynintas vanduo" arba "atvirkštinis osmosas".

Namų filtravimo sistemos, tokios kaip atvirkštinė osmoso, gali sumažinti vaistų kiekį, teigia Drexelio universiteto Filadelfijoje doktorantas Timothy Bartrand, kuris dalyvavo Nacionalinio mokslo fondo seminare, kuriame buvo parengta geriamojo vandens tyrimų programa. "Suaktyvinta medžio anglies sistema pašalins kai kuriuos farmacinius vaistus, bet ne visus," sako Janssenas. "Atvirkštinio osmoso sistema taip pat gali pašalinti kai kurias".

Janssen sako, kad susisiekite su vietinėmis komunalinėmis įmonėmis ir paklauskite jų, kokius teršalus jie bando išgerti geriamajame vandenyje, nes tai yra vienas iš būdų didinti informuotumą apie problemą. Išmesdami pasibaigusius arba nereikalingus vaistus, neplaukite jų, sako Rudzinskis. Vietoj to maišykite nenaudojamus ar nepageidaujamus vaistus su kavos ar kituose pakuote, tai kažkas, kuris bus nepatogus naminiams gyvūnėliams. Sumaišykite į sandarų konteinerį, kad jis nebūtų prieinamas vaikams ar naminiams gyvūnėliams ir sumaišykite mišinį į šiukšliadėžę.

Šaltinis: Kathleen Doheny. Sveika informacija. 2008 m. Kovo 11 d