Atvirkštinės osmoso (RO) membranos skrodimas: ką reikia žinoti

- Jan 13, 2020-

Atvirkštinės osmoso (RO) membranos skrodimas: ką reikia žinoti

Membranos autopsija yra geras aprašymas analizės, kurią galima atlikti su apledėjusia membrana. Tai taip pat gali būti raktas nustatant, kaip išvengti naujų membranų užsiteršimo ir padidinti šio pagrindinio vandens valymo įrenginio efektyvumą. „US Water Services“ šią analizę atlieka savo mieste Kembridže, Minesotos valstijoje, o po to paskelbia išsamią rezultatų ataskaitą septyniems puslapiams. Testas yra destruktyvus, o membranos elementas negrąžinamas.

Procedūra pradedama fiziškai apžiūrint nepažeistą elementą. Pirmiausia ieškome įvairių elemento dalių, įskaitant sūrymo sandariklį, išorinį apvalkalą, prasiskverbiantį vamzdį ir bet kokius membranos teleskopo įrodymus, fizinės žalos. Toliau ieškosime įrodymų, kad ant galinio dangtelio suvyniotos membranos priekinių kraštų susidarė didelis užteršimas. Užteršimas šioje srityje gali apriboti vandens srautą per elementą, o už jo esančius elementus į masyvo vamzdį. Jei sistema patiria priekinių briaunų užteršimą, dažniausiai tai įvyksta pirmame elemente kiekviename pirmojo banko masyve.

Sustingimas iš esmės yra dėl ištirpusios organinės medžiagos arba smulkių suspenduotų kietų medžiagų, kurios pateko į pirminio filtro sistemą. Tada elementas atskiriamas pašalinant galinius dangtelius, o membrana išvyniota. Tai leidžia atlikti daugybę specifinių testų, kad būtų galima nustatyti, kas nutiko tai konkrečiai sistemai. Membranos pavyzdžiai bus tiriami dažais. Dažai parenkami atsižvelgiant į jų molekulių dydį, kurie neleidžia dažams praeiti pro normalias membranas. Dažai pateks per pažeistus membranos lakštus ir nudažys membranos kompozicinės medžiagos apatinę dalį.

Šį membranos barjero pažeidimą dažnai sukelia halogenų (chloro ir bromo junginių) poveikis. Mes naudojame kitą testą, vadinamą „Fujiwara“ analize, norėdami nustatyti, ar halogenai reagavo su membranos polimero struktūra. Membranos, pažeistos kitų oksidantų, tokių kaip permanganatas, ozonas ar vandenilio peroksidas, nereaguos į šį bandymą, todėl galima nustatyti, kokia cheminė medžiaga daro žalą.

Kitas žingsnis - surinkti riebalų tirpiklį nuo membranos lakšto ir išanalizuoti jo cheminę sudėtį. Tinkamas riebalų tirpiklis dėl nuostolių dėl uždegimo (LOI), siekiant nustatyti, kiek yra organinių medžiagų. Tada mėginys analizuojamas rentgeno fluorescencija ir rentgeno spindulių difrakcija, kuri suteikia informacijos apie specifinių jonų, tokių kaip geležis, kalcis, silicis, fosforas arba baris, santykinę koncentraciją. Šio tipo analizės pavyzdys pateiktas žemiau:

 • Silicis, SiO2 …………………………… .. 9,88 proc.

 • Geležis, Feo3 ………………………………… 22,20%

 • Kalcis, CaO ……………………………. 6,28 proc.

 • Fosforas, P2OS ……………………. 11,50 proc.

 • Baris, BaO ………………………………. 9,60 proc.

 • Magnis, MgO ………………………… 1,00%

 • Siera ………………………………………… 2,24 proc.

 • Strancis, mg / l …………………………… .. 2,19%

 • „Barite“, „BaSO4“ ……………………………… 16 proc.

 • Amorfinis (nekristalinis) ……………. > 80 proc.

 • Neidentifikuotas …………………………………. <>

Turėdami informacijos apie išsamią membranos autopsiją, dabar turite įrankius, kurie padės nustatyti geriausią metodą ateityje užkirsti kelią problemoms. Jei jūsų sistema veikia gana gerai, membranos skrodimas vis tiek gali būti naudingas norint sukurti atvirkštinės osmoso ir kitos išankstinio apdorojimo įrangos pradinius rezultatus.