RO - membraninis valymas

- Sep 28, 2018-

RO - membraninis valymas

Paprasto skalbimo ciklo plovimas automobilyje paprastai apima atvirkštinio osmoso sistemos (RO) montavimą. RO skirta sumažinti bendrą ištirpusių kietųjų medžiagų kiekį (TDS) iš pašarų srauto. Ištirpusios kietosios medžiagos gali būti gaunamos iš įvairių šaltinių ir yra beveik visuose vandens tiekimuose. TDS kiekio kiekis nustato, ar galite skalbti be skysčio tirpalo. Plovimo skalavimo vandenyje pramoninis standartas yra mažiau nei 40 ppm (milijonai dalių) TDS. Produkto vanduo po RO sistemos yra pagrįstas TDS kiekiu apdorojamame pašariniame vandenyje. Dauguma RO membranų gali pašalinti vidutiniškai 98% ištirpusių kietųjų dalelių vandenyje. Tipiški TDS maitinimo vandenyje iš daugelio vandens tiekimo vietų yra mažesni nei 500 ppm. Todėl numatomi rezultatai po RO sistemos yra maždaug 10 ppm.

Yra keli membranų gamintojai ir membranų tipai. Plačiausiai naudojama plaunama membrana yra plonasluoksnė kompozicinė membrana (TFC). Yra keletas tipų, įskaitant didelės atmetimo, didelio srauto, mažo užteršimo ir žemo slėgio konfigūracijas, kurios gali būti taikomos atsižvelgiant į pašarų vandens šaltinį. RO gamintojas gali pateikti rekomendacijas per projekciją, kurią galima atlikti šaltinio vandenyje.

 

LAIKAS VALYTI

Galiausiai visas RO sistemas reikės valyti. Valymas yra rekomenduojamas, kai RO rodo užteršimo požymius. Laikas išvalyti membranas yra arba prieš patį ilgalaikį išjungimą, arba kai tai lemia veikimo pablogėjimas. Būtinos purškimo charakteristikos, signalizuojančios valymą, yra 10-15 proc. Permeatinio srauto sumažėjimas, permeatinės kokybės sumažėjimas 10-15 proc. Arba 10-15 proc. Padidėjęs slėgio kritimas, matuojant tarp pašarų ir koncentrato

RO membranos
gali trukti
kelerius metus.

RO purškimo dažnis dėl užteršimo skirsis priklausomai nuo vietos. Neryškus nykščio taisyklė, kad priimtinas valymo dažnis yra kas tris ar dvylika mėnesių. Atsižvelgiant į membranų valymą dažniau nurodomas katilas pašarų vandens šaltinyje, kuris turėtų būti ištaisytas iš anksto apdorojus. Esant normalioms sąlygoms, RO membranos gali praeiti kelerius metus, o periodiškai valant galima išlaikyti membranų veikimą. Priklausomai nuo purvo, susidūrimas gali skirtis priklausomai nuo aikštelės. Dažnai sudėtinga situacija yra ta, kad gali būti daugiau nei vienas purvo. Paprastai šiukšlių rūšys yra:

• Kalcio karbonato skalė

• Kalcio, bario arba stroncio sulfato skalė

• Metalo oksidai iš geležies, mangano, aliuminio ir tt

• Silicio skalė

• Koloidiniai indai (neorganiniai arba neorganiniai / organiniai mišiniai)

• natūralios arba žmogaus kilmės organinės medžiagos

• Biologiniai (bioslime, pelėsiai arba grybai)

 

CHEMIKALŲ VALYMAS

Renkantis tinkamą valymo cheminę medžiagą (arba chemines medžiagas) ir tinkamą valymo protokolą, yra keletas veiksnių. Pirmą kartą, kai jūs turite atlikti valymą, rekomenduojama kreiptis į įrangos gamintoją, RO elementų gamintoją arba RO specialybės cheminių medžiagų tiekėją. Nustačius įtariamus užterštus požymius, rekomenduojama naudoti vieną ar daugiau valymo cheminių medžiagų. Šios cheminės medžiagos gali būti bendrosios ir prieinamos iš daugelio tiekėjų.

Paprastai automobilių plovimo aplinkoje pirmiausia naudojamas žemo pH valymas, siekiant pašalinti purškiklius, pvz., Mineralinę masę, po to atliekamas aukšto pH valymas organinių medžiagų pašalinimui. Kai kuriuose valymo tirpaluose yra papildomų ploviklių, kurie padeda pašalinti sunkias biologines ir organines šiukšles, o kitiems yra chelantas, kuris, pavyzdžiui, EDTA pridėtas prie pagalbos

pašalinant koloidinę medžiagą, organinę ir biologinę medžiagą ir sulfato skalę. Svarbu prisiminti, kad netinkamas valymo cheminės medžiagos pasirinkimas arba cheminio įvedimo seka gali dar labiau apsunkinti pašarą ir netapti valymo.

 

PROCESAS

Membraninis valymas gali būti atliekamas su membranomis, paliktomis RO sistemoje jų korpusuose. Daugelyje automobilių plovyklų naudojama RO sistema su mažiau nei šešiais membranais viename masyve. Automobiliniams plovimams su didesnėmis RO sistemomis dizainas gali turėti keletą matricų, o kiekvieną masyvą reikia valyti atskirai. Kaip jau minėta, geriausia būtų naudoti kiekvieno membranos gamintojo pateiktas instrukcijas. Tačiau trumpai aprašomas procesas:

1. Sumaišykite (naudodami RO permeate) valymo cheminę medžiagą bakelyje pagal cheminių medžiagų gamintojų instrukcijas (sumaišykite valiklį, kad gautumėte 2-3 pH, esant žemam pH valymui, ir 11-12 pH aukšto pH valymui).

2. Atjunkite pirmąją RO sistemos membraną nuo aukšto slėgio siurblio ir prijunkite žarną iš cheminio recirkuliacijos siurblio, kuris tiekiamas iš cheminio maišymo bako.

3. Įdėkite permeatą ir koncentruokite linijas iš RO į cheminę maišymo baką, kad cheminis tirpalas galėtų membranas cirkuliuoti ir grįžti į maišymo baką.

4. Įjunkite recirkuliacijos siurblį.

5. Nustatykite koncentrato valdymo vožtuvą, kol koncentrato slėgio matuoklis bus 50 psi.

6. Išvalykite valiklį mažiausiai 60 minučių.

7. Ištirpinkite tirpalą ir pakartotinai užpildykite baką švariu RO vandeniu.

8. Atsukite tiekimo liniją iš rezervuaro į RO ir paleiskite stotį, kol nutekės. Tai praskalaukite siurblį ir liniją. Neuždarykite siurblio sausai.

9. Re-plump RO į normalią būseną ir paleisti 10 minučių, išpilstymo permeate ir sutelkti į nutekėjimą. Tai užtikrins, kad visas valymo įrenginys išplautas iš mašinos.

10. Įdėkite mašiną į tinklą.

Pastaba: gali tekti atlikti žemo ir aukšto pH valymą, kad nepažeistų membranų. Norėdami gauti geriausius rezultatus, pradėkite nuo mažo pH valymo, tada aukšto pH valymo. Praplaukite mažu pH ilgiu 5 minutes ir praplaukite švariu vandeniu 10 minučių.

Apibendrinant, RO membranų pakeitimas gali būti brangus. Su tinkamu išankstiniu apdorojimu ir tinkamu techninės priežiūros tvarkaraščiu nėra priežasčių nelaukti membranų kelerių metų eksploatacijos. Jūsų membranų valymas yra palyginti nebrangus ir padės išlaikyti išlaidas už skalbinių be skysčio tirpalą.