Šokiruojantis Tiesa: iš kur iš tikrųjų kilęs jūsų mėgstamiausias išpilstytas vanduo?

- Jan 08, 2019-

Šokiruojantis Tiesa: iš kur iš tikrųjų kilęs jūsų mėgstamiausias išpilstytas vanduo?

Business Insider“ sukurtas animacinis žemėlapis pateikė apžvalgą apie tai, iš kur iš tikrųjų kilo populiariausių išpilstyto vandens prekių ženklų.

Pagal žemėlapį „Dasani Purified Water“ tiekiamas iš vietinio vandens tiekimo, o „Nestlé“ „Pure Life Purified Water“ tiekia vietinį šulinį arba savivaldybės vandens šaltinį. Be to, „Aquafina“ išvalytas vanduo naudoja viešuosius vandens šaltinius visose 40 butelių išpilstymo patalpose visoje JAV. Be to, „Smartwater“ valomas vanduo yra iš savivaldybių vandens sistemų .

Kita vertus, Lenkija „Pavasario natūralus pavasario vanduo“ gamina aštuonis įvairius šaltinius Maine. Šiuos šaltinius sudaro šaltas, Bradbury, „Evergreen“ ir „White Cedar“ šaltiniai, taip pat eglės, sodas, skaidrus ir Lenkijos šaltiniai. „Deer Park“ natūralus pavasario vanduo tiekia vandens tiekimą iš įvairių šaltinių visoje šalyje.

Be to, buvo nustatyta, kad Ozarka natūralus pavasario vanduo naudoja vandenį iš trijų įvairių šaltinių Teksase: „Roher“ pavasarį, „Moffit“ pavasarį ir „Piney woods“ pavasarį. Kaip ir kitiems šaltinio vandens produktams, „Crystal Geyser“ natūralus pavasario vanduo naudoja šaltinius, sklindančius visoje šalyje.

Abejotini vandens šaltiniai gali pakenkti vartotojams

Praėjusiais metais tyrimas, kurį atliko Harvardo TH Chano visuomenės sveikatos mokyklos ir Harvardo Johno Paulsono inžinerijos ir taikomųjų mokslų mokyklos mokslininkai, parodė, kad viešojo geriamojo vandens tiekimas visoje JAV turi daug aukšto lygio pramoninių chemikalų, vadinamų polifluoralkilu ir perfluoralkilo medžiagos (PFAS).

Chemikalai per pastaruosius 60 metų buvo naudojami įvairiuose pramoniniuose ir komerciniuose produktuose, pvz., Maisto pakuotėse, geležies liejimo puoduose ir keptuvėse bei drabužiuose. PFAS anksčiau buvo susieta su daugeliu nepalankių sveikatos sąlygų, tokių kaip vėžys, nutukimas ir didelis cholesterolio kiekis.

Tyrimo metu tyrimo grupė sutelkė duomenis iš daugiau nei 36 000 JAV aplinkos apsaugos agentūros (EPA) surinktų vandens mėginių nuo 2013 m. Iki 2015 m. Mokslinių tyrimų grupė nustatė, kad cheminės medžiagos, nustatytos mažiausiu pranešimo lygiu, buvo nustatytos 194 m. iš 4864 vandens tiekimo 33 valstijose visoje JAV Ekspertai taip pat pažymėjo, kad 75 procentai visų aptiktų cheminių medžiagų buvo iš 13 valstybių iš geriamojo vandens, įskaitant: Kaliforniją, Naująjį Džersį, Šiaurės Karolina, Alabamą ir Floridą, Pensilvaniją, ir Ohajas. Kitos valstybės buvo Niujorkas, Gruzija, Minesota, Arizona, Masačusetsas ir Ilinojus.

Be to, tyrėjai nustatė, kad 66 vertinamuose viešuosiuose vandentiekiuose buvo bent vienas vandens mėginys, matuojamas pagal EPA nustatytas saugos ribas. Didžiausias cheminių medžiagų kiekis buvo stebimas vandentakiuose netoli pramoninių vietų, karinių bazių ir nuotekų valymo įrenginių. Ekspertai teigė, kad šie vandens tiekėjai aprūpina šešis milijonus žmonių.

„Jau daugelį metų buvo leidžiama naudoti ir išleisti į aplinką chemines medžiagas, kurių toksiškumas nežinomas, pvz., PFAS, ir dabar turime susidurti su sunkiomis pasekmėmis. Be to, faktinis susiduriamų žmonių skaičius gali būti net didesnis už mūsų atliktą tyrimą, nes vyriausybės duomenys apie šių junginių koncentraciją geriamajame vandenyje trunka beveik trečdaliui JAV gyventojų - apie 100 milijonų žmonių “, - sakė vadovas Xindi Hu.

„Šie junginiai yra stiprūs imunotoksikantai vaikams, o neseniai atliktas darbas rodo, kad geriamojo vandens kiekis turėtų būti gerokai mažesnis nei laikinosios EPA nustatytos gairės“, - pridūrė vyresnysis autorius Elsie Sunderland.