Vandens filtrai: kaip jie veikia?

- Jun 29, 2017-

Vandens filtrai: kaip jie veikia?

Pažvelkite į buteliuko arba stiklo vandenį. Tikėtina, kad jei aišku, tai greičiausiai bus saugu gerti.

Čia Amerikoje, laimei, tai dažniausiai būna. Tačiau net švariausiu geriamuoju vandeniu yra dalelių, kurios yra per mažos, kad būtų matomos plika akimi. Paprastai esama nedidelio kiekio ištirpintų mineralų, kurie gali pakeisti vandens skonį, tačiau yra nekenksmingi. Tačiau besivystančiose šalyse ir natūraliuose lauko šaltiniuose, pavyzdžiui, upėse, šios dalelės iš tiesų gali būti mikroskopinės bakterijos, pirmuonys ir parazitai, dėl kurių jūs galite susirgti ar netgi nužudyti. Daugiau nei 780 milijonų žmonių pasaulyje, šie teršalai yra kasdieninė kova.

Laimei, vandens filtras buvo išrastas, kad padėtume išlaikyti šias bjaurus bėgikas iš mūsų vandens ir iš mūsų kūnų. Bet kaip tiksliai filtras pakeičia potencialų nuodą į kažką, kas būtina, kad mus gyvas?

Filtro idėja yra paprasta: užfiksuoti visus nepageidaujamus elementus ir leisti švarų vandenį. Tai atliekama naudojant medžiagą su mikroskopinėmis poromis arba skylėmis. Šios poros, kurios gali būti mažiau nei 1 / 1000th milimetro skersmens, leiskite vandens molekules praeiti, bet yra per mažos, kad bakterijos ir virusai tinka.

Savivaldybės gydymas

Įvairios medžiagos naudojamos vandens filtrui priklausomai nuo to, kur jis filtruojamas. Savivaldybių vandens valymo įrenginiuose vanduo paprastai iš pradžių eina per ekranus, pagamintus iš akių ar kitų polimerų, kad būtų pašalintos didelės dalelės, tokios kaip lazdos, lapai ir kitos nuolaužos. Be to, jis praeina per filtrus, sudarytus iš smėlio ir kartais net biologinių filtrų, tokių kaip dumbliai, siekiant pašalinti mažesnius teršalus, pvz., Pavojingas bakterijas ir pirmuonius. Galiausiai vanduo dezinfekuojamas vienu iš kelių būdų: pridedant nedidelį kiekį miltelių arba skysto, kuriame yra chloro, burbuliuoja ozono dujomis arba pratekant vandenį per ultravioletinę šviesą, kuris greitai sunaikina likusius kenksmingus patogenus, kurie gali praeiti per filtrus. Šiuo metu mūsų vandens tiekimas yra išvalytas nuo didelių dalelių ir pavojingiausių teršalų, kol jie nepasiekia mūsų namų.

Nuo valymo įrenginio iki namo

Tačiau, kai važiuojame vandeniu iš komunalinių valymo įrenginių į namus, senstanti infrastruktūra gali grąžinti teršalus į mūsų apdorotą vandenį. Senstantys nuotekų sistemos gali nutekėti neapdorotas nuotekas į mūsų paviršinius vandenis, o seni vamzdžiai gali nukirpti švinu ir kitus sunkiuosius metalus į vandenį kelyje į mūsų namus. Čia svarbus vaidmuo ten yra gyvenamųjų vandenų filtras.

Pagrindiniai filtrai

Didžioji dauguma vartotojų naudojamų filtrų, kai vanduo pasiekia mūsų namus, pagamintas iš aktyvintos anglies. Aktyvuota anglis yra populiari, nes tik labai mažas kiekis turi labai didelį plotą; tik vienas gramas aktyvintos anglies turi keturių teniso aikštelių plotą! Didelis tokio kompaktiško tūrinio paviršiaus plotas reiškia, kad yra daugiau labai mažų porų, galinčių absorbuoti organinius junginius ir teršalus. PUR vandens filtrai naudoja aktyvintą anglį, pagamintą iš kokoso riešutų, nes jos poros yra dar mažesnės nei kitų rūšių anglies filtrai. Dėl to iš PUR filtro sujungtas maišytuvas pašalins chlorą; farmacijos produktai ir chemikalai; sunkieji metalai, tokie kaip švinas ir gyvsidabris; ir kiti organiniai junginiai, kurie gali sukelti vandens nepageidaujamą skonį ir kvapą. Tačiau jis palieka mineralinius jonus, tokius kaip fluoridas, kalcis ir magnis, kurie yra naudingi organizmui ir net pagerina vandens skonį.

Vandens filtrai yra geriausias būdas užtikrinti, kad geriate švarų, puikiai skanantį vandenį. Jie yra prieinami ir yra įvairūs formos veiksniai, pavyzdžiui, krūva, kuri gali sėdėti ant jūsų stalo ar šaldytuvo, ir maišytuvo kalnas, kuris filtruoja vandenį tiesiai iš čiaupo. Jie privalo turėti kempingų ar žygių pėsčiomis, taigi, jei reikia, turėsite saugų geriamąjį vandenį.

Ir vandens filtrai gerokai geresni už buteliuose išpilstytą vandenį, kuris kainuoja 14 kartų daugiau nei filtruotas vandentiekio vanduo ir ne visada skonis geresnis nei tas, kuris išeina iš čiaupo. Be to, buteliuose išpilstytas vanduo naudoja daug aplinkai nekenksmingų plastikų; 100 000 automobilių gali važiuoti naftos kiekiu, kurio reikia, kad per metus pagamintų plastiko buteliuose su vandeniu.

Taigi, filtruokite savo vandenį. Geriau tavo sveikatai, piniginei ir aplinkai.