Vandens suvartojimas: Ar žinote, kiek reikia kasdien?

- Dec 17, 2018-

Vandens suvartojimas: Ar žinote, kiek jums reikia kasdien?


Kuo didesnis asmuo turi kūno svorį, reikia didesnio vandens kiekio. Vienas iš būdų apskaičiuoti reikalingą vandens kiekį yra jūsų svoris ir padalinti jį dviem. Tai paprastai yra vandens kiekis, kurį reikia gerti kiekvieną dieną. Pabandykite suvartoti ne mažiau kaip pusę dienos rekomenduojamo skysčio suvartojimo kaip paprastas, grynas vanduo.

Fizinio aktyvumo asmuo praranda daugiau vandens dėl prakaitavimo, taigi jiems reikia daugiau vandens, kad pakeistų prarastas uncijas. Kas 30 minučių treniruokitės gerti dar 10 uncijų vandens. Kiti veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti apskaičiuojant vandens kiekį, kurį reikia gerti kasdien, apima amžių, bendrą sveikatą ir klimatą. Pavyzdžiui, žmogui, gyvenančiam karštojo atogrąžų klimatui, reikia gerti daugiau vandens nei vėsioje vietoje gyvenantis asmuo.

Tačiau ne visi gali patenkinti dabartinę rekomenduojamą vandens suvartojimą. Jei esate vienas iš šių žmonių, atlikite šiuos patarimus, kad pasiektumėte vandens suvartojimo tikslus:

 • Kiekvieną rytą išgerkite vieną stiklinę vandens, prieš valydami dantis.

 • Užpildykite pakartotinai naudojamą vandens butelį ir laikykite jį visą dieną. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad perkate vandens butelį su įmontuotu infuzoriumi. Dėl to savo vandeniui galite pridėti vaisių ir daržovių skoniui.

 • Pagalvokite apie vandenį kaip užkandį. Gerti stiklinę vandens prieš kiekvieną valgį.

 • Atsisiųskite programą telefone, kad galėtumėte stebėti skysčių suvartojimą ir pasiekti skysčio suvartojimo tikslus.

Pasak Nacionalinių mokslų akademijų , dauguma sveikų žmonių pakankamai patenkina savo kasdienius vandens poreikius, „leisdami troškuliui tapti gidu. Taip yra todėl, kad organizmas natūraliai jaučia troškulį, kai drėgmės lygis yra žemas. Be to, šlapimas gali pasitarnauti, ar žmogus gauna pakankamai gerti. Gerai hidratuotas šlapimas turi būti šviesiai geltonas arba bespalvis, o tamsiai geltonas arba oranžinis šlapimas paprastai rodo dehidrataciją.

Dehidratacija ir kaip ją išvengti

Kai naudojate ar prarandate daugiau skysčių nei vartojate, o kūnas neturi pakankamai vandens ir kitų skysčių, kad gerai veiktų, atsiranda dehidratacija. Kartais tai atsitinka todėl, kad dėl ligos nepakankamai geriate, nesuprantate, nes esate užimtas, arba todėl, kad saugus geriamojo vandens šaltinis nėra prieinamas, ypač kai keliaujate, pėsčiomis ar stovyklavietėje. Kita priežastis - gerti sodą, kavą, arbatą ar kažką kito, išskyrus vandenį, kuris kartais prisideda prie dehidratacijos. Kitos galimos dehidratacijos priežastys yra viduriavimas, kuris gali sukelti didelį vandens ir elektrolitų praradimą per trumpą laiką; vėmimas kartu su viduriavimu, o tai sukels jums daugiau skysčių ir mineralų; karščiavimas; pernelyg didelis prakaitavimas, ypač kai nepakeičiate skysčių, kuriuos praradote po aktyvios veiklos; padidėjęs šlapinimasis, kurį gali sukelti diabetas ar tam tikri vaistai.

Norint patenkinti troškulį ir alkį bei užkirsti kelią dehidratacijai, pabandykite valgyti šiuos septynis maisto produktus:

 • Agurkai

 • Salierai

 • Iceberg salotos

 • Cukinija

 • Arbūzas

 • Braškės

 • Žiediniai kopūstai