Platintojas įmonės vertės

- Jul 06, 2017-

Platintojas įmonės vertės

Įmonės vertybės

Spekuliacijos, pelną, veidmainiai, tai nedėkite ant darbastalio elgesys vis dar yra vidaus IT pardavėjai plėtros procese.

Siekiant prisitaikyti prie tokioje aplinkoje, kai prekiautojai bus bendradarbiaujant su klientais, blefas komunikacijos kažką daryti. Tiesą sakant, paskutinio praradimas yra daugiau iš šių Paštaisns "protingų žmonių." Suklaidinti pirkėjo, vieną kartą, tada antrą kartą? Kiek tai kainuos atsigriebti? Tai yra priežastis, kodėl daug geros markės darosi blogiau prekiautojo rankas.

Prekiautojas, įmonės valdymo turi turėti dėl tiesos atžvilgiu, gerbti žmogaus jausmus, atspindi kultūros konotaciją teisingų reikšmių sklaidos patikimumą. Nustatyti cento arba kvailas pinigų paskelbti verslo eros žlugimo atvyko suma. Prekiautojai privalo atidžiai ugdyti vartotojų rinkos, jų raida gali būti sklandžiai, nerimauti, pastangų.

Žmogiškųjų išteklių

Dėmesį į talentas, gerbiamos darbuotojų yra šiandien turi prekiautojas sušuko garsiai šūkis, bet tikrai kiek tai padaryti? Jiangxi, tokių kaip lamelių, Pietų ir kitų buitinių elektros prietaisų pardavėjas metinis atlyginimas 56.000 juanių yra dažnas reiškinys, aukštos galite gauti daugiau nei dešimt milijonų ar net 200.000 juanių, bet taip pat dažnai protų nutekėjimo atveju.

Prekiautojas, produkto, talentas, tinklo pagrindinių išlikimo savo talentą, talentų nestabilumas dažnai sukelia pardavimų tinklas laikinai arba iš dalies paralyžius, kuris prekybos pramonės yra įprastas. Atskirų bosas hegemonism, vidaus asmeninio heroizmo, valdymo disbalanso, yra vienas iš protų nutekėjimo priežastys.

Sistemos valdymas

Vidaus prekybos plėtros procesą galima apibendrinti trimis sakiniais: XX a., 80 metų drąsos, 90 metų iš sostinės, XXI a. valdymas. Prekiautojai privalo turėti savo Išplėstinė rinkodaros valdymo sistema, griežtai kontroliuoti vykdymą ir įgyvendinimo proceso nuoseklumo, racionalumas, institucinės, sistemingai.

Pvz.: finansų sektorius yra ne tik atsakingas operacijos lėšų, bet ir daryti apskaitos tvarkymo, padėti parduoti; Prekybos ministerija ne tik kad atlikti klientų valdymo, tačiau taip pat užsakymo valdymas, produkto valdymas; sandėliavimo padalinys ne tik padaryti gerą darbą parduoti produktus, lėtai pardavus prekes, sugadintų prekių atsargų valdymą, taip pat pateikiant grįžtamąją informaciją; logistikos skyrius yra ne tik atsakingas už paskirstymo darbą, bet taip pat žinoti, kaip užsakyti planavimą.

Nors paviršutiniškai pagrindu, kiekvieno skyriaus yra nepriklausomi vienas nuo kito. Tačiau, iš tiesų darbą, mes privalo perduoti laiku, savitarpio pagalbos, siekiant turėti galimybę pereiti iš originalaus tranzito operatoriaus prekybos subjektų, gamintojų, vartotojų rinkas teikti profesionalias paslaugas sistema , rinkodaros vadybininkas ir vadovas.

plėtros planas

Daugelis prekybos agentų yra pasirengę agentai daugiau gero prekės ženklo produktus, ar jau yra didesnė regioninė agentūra, bet kodėl niekada apsvarstyti savo finansines priemones, personalo įdarbinimo yra vietoje, ar gamintojų reikalavimus?