Nauja technologija leidžia valyti vandenį naudojant saulės šviesą

- Feb 27, 2018-

Nauja technologija leidžia valyti vandenį naudojant saulės šviesą

"The American Chemical Society" (ACS) 247-ajame nacionaliniame susirinkime ir ekspozicijoje mokslininkė Anne Morrisey iš Dublino miesto universiteto pranešė apie savo komandos naujas technologijas , kurios tikisi sukurti paprastą vandens valymo sistemą , kuri naudotų saulės šviesą.

"Morrisey" komanda pradėjo naudoti junginį, vadinamą titano dioksidu (TiO2). TiO2 gali veikti kaip katalizatorius; kažkas, kuris paspartina reakciją, nepanaudojus save, bet paprastai priklauso nuo UV spindulių. Norint, kad šis junginys būtų naudingas, jis turėtų būti aktyvus matomą šviesą. Todėl grupė pradėjo tirti geriausią TiO2 formą, kuri leistų šiam turtui. Nors jie nustatė idealų konformaciją, vėliau buvo nustatyta, kad TiO2 buvo netinkamas, kai jis naudojamas atskirai. Štai kur atsirado grafenas. Grafeno lakštai pagaminti iš anglies ir yra tik vieno atomo storio. Šių dviejų ingredientų kokteilis kartu pasirodė veiksmingas. Grafenas buvo lipnus, gaudamas teršalus, kai jie tekėjo, taip padidindami jų artumą TiO2 katalizatoriui.

Ši sistema nebuvo sukurta kaip pirmosios eilės vandens valymo sistema ; o tai padėtų pašalinti užsispyrusias kenksmingas molekules iš vandens, kai jis jau buvo apdorotas tradiciniais metodais. Tikimasi, kad tai gali padėti pašalinti taršą, pesticidus ir farmacijos produktus, kad vanduo būtų saugus gerti. Esamų valymo sistemų modifikavimas, norint atsikratyti šių liekamųjų junginių, nėra perspektyvi alternatyva dėl didelių sąnaudų. Geriausia būtų, kad sistema būtų sukurta taip, kad tilptų į vandens vamzdžius tose vietose, kur didelės apimties vandens valymas dar nėra įmanomas. Tas faktas, kad jame yra saulės šviesa, yra idealus ir paprastas būdas išspręsti rimtą problemą.

Tačiau dar nėra pasirengusi eiti į rinką; pirmiausia komanda turi įsitikinti, kad sistema nesukuria kenksmingų šalutinių produktų, kai medžiagos yra suskaidomos. Tyrimai dėl priešuždegiminių vaistų diklofenako pasirodė sėkmingi. Šis bendras veterinarinis vaistas, žinoma, sukėlė didelį Indijos ir Pakistano sviedinių skaičių .