Mokslinis proveržis pašalina beveik visus BPA vandenis už labai mažą kainą

- Aug 14, 2017-

Mokslinis proveržis pašalina beveik visus BPA vandenis už labai mažą kainą

 

Carnegie Mellon universiteto, Aucklando universiteto ir Oregono valstybinio universiteto mokslininkų komanda neseniai sukūrė katalizatorių, kuris iš esmės pašalina beveik visus bisfenolio A (BPA) pėdsakus iš vandens. Nauji katalizatoriai, vadinami tetra-amido makrocikliniais ligandais (TAML), yra mažos molekulės, kurios, kaip žinoma, imituojančios oksiduojančius fermentus. Pasak mokslininkų, katalizatorių derinimas su vandenilio peroksidu efektyviai degina pavojingas chemines medžiagas vandenyje.

 

Atliekant tyrimą, tyrimo grupė ištyrė TAML aktyviklių veiksmingumą atskyrus BPA. Pasak ekspertų, vandenilio peroksido įvedimas į aktyvatorius padėjo atsikratyti iki 99 procentų BPA iš vandens mėginių per 30 minučių esant beveik neutraliam pH - pH lygiui, kuris dažniausiai rodomas nuotekų valymo įrenginiuose. Naudojant TAML aktyvatorius beveik neutraliame pH, BPA surinkti į didesnius oligomerus, kurie suvynioti kartu ir nusodinti iš vandens. Mokslininkas pažymėjo, kad oligomerus galima išfiltruoti ir išmesti BPA vandens valymo įrenginyje.

 

Be to, ekspertai įvertino katalizatorių saugos profilį. Atliekant tyrimą, tyrimo grupė ištyrė anksčiau apdorotą vandenį, taikydama Endokrininės sistemos sutrikimo laipsnio protokolą (TiPED). Mokslininkai nustatė, kad TAML apdorotas BPA vanduo neparodė estrogeno veikimo arba sukelia mielių nykimo ir grybų embrionų vystymosi. Remiantis ankstesniais tyrimais, BPA yra ypač pavojingas junginys, nes jis kopija estrogeną, natūraliai pasitaikantį hormoną, randamą organizme.

 

"Iš BPA neišnyksta bet koks gyvas tvarinys. Didžiulė BPA visame pasaulyje naudojama vandens tiekimo infrastruktūra ir dauguma vandens išleidimo iš BPA tiesiog niekada nepasiekia vandens valymo įrenginio ... Kadangi TAML / vandenilio peroksido apdorojimas BPA iš vandens pašalina taip lengvai, kai koncentracija yra panaši į įvairias atliekas srautai, įskaitant popieriaus gamyklos perdirbimo sprendimus ir sąvartyno filtratą, darant prielaidą, kad laboratorijos tyrimai pereis į realųjį pasaulį, dabar galime pasiūlyti naują ir paprastą procedūrą, kaip sumažinti BPA koncentraciją visame pasaulyje ", - teigia" Carnegie Mellon University "ekologinės chemijos profesorius Terrence J. Collins sakė ScienceDaily.com.

 

Galimos pasekmės prevencijai su BPA susijusių ligų atvejais

 

Neseniai atliktos išvados gali parodyti galimas pasekmes, kai atsiranda daugybė ligų, susijusių su BPA poveikiu, pvz., Endokrininės sistemos sutrikimai. Žinoma, kad BPA veikia smegenis ir nervų sistemą, augimą, metabolizmą ir reprodukcinę sistemą. (Susiję: buteliuose esančiame vandenyje yra daugiau kaip 24 000 cheminių medžiagų, įskaitant endokrininę sistemą ardančių medžiagų.)

 

Iš tikrųjų tyrimas, kurį atliko Seulas nacionalinio universiteto Medicinos koledžo tyrėjai Pietų Korėjoje, parodė, kad BPA ekspozicija gali padidinti sistolinį kraujospūdį ir gali padvigubinti širdies ligų vystymosi tikimybę. "Kadangi šie rezultatai patvirtina kitų tyrimų išvadas, gydytojai ir pacientai, ypač pacientai, turintys aukštą kraujo spaudimą ar širdies ligą, turėtų žinoti apie galimą padidėjusio kraujo spaudimo riziką vartodami konservuotą maistą ar gėrimus", - sakė mokslinis tyrėjas dr. Yun-Chul "Hong" buvo pasakyta, sakydamas "TechTimes.com", nes BPA yra anglies pagrindu pagaminta sintetinė cheminė medžiaga, kuri naudojama gaminant aliuminio pagrindo vartojimo produktus, pvz., Plastikinius butelius ir maisto skardines.

 

Kitas tyrimas parodė, kad prenatalinis BPA poveikis buvo susijęs su astmos vystymusi pediatrijoje. Remiantis tyrimu, kiekvieną 10 kartų padidėjusio šlapimo išskyrimo BPA koncentracija buvo susijusi su didesne astmos simptomų atsiradimo rizika daugiau kaip 14 proc. 4 metų amžiaus vaikams. "Siekiant išsiaiškinti kontrastines pastarųjų žmogaus tyrimų išvadas reikia papildomų tyrimų. Jei būsimos studijos patvirtins, kad prenatalinis BPA poveikis gali būti sutrikusios kvėpavimo takų sveikatos rizikos veiksnys, tai gali pasiūlyti dar vieną būdą, kaip išvengti astmos vystymosi "