Atskiras desalinuojančio geriamojo vandens sistema veikia saulės energija, gali būti naudojama ne tinklelio vietose

- Dec 17, 2018-

Atskiras druskingo vandens geriamojo vandens sistema veikia saulės energijai, gali būti naudojama ne tinklo vietose

Ar norite užtikrinti saugų vandens tiekimą, kai gyvenate ne tinkle ir gyvenate žaliai? Alikantės universitete (UA) nuvyko į Ispaniją ir pasiimkite savo naują saulės energiją naudojančio vandens gėlinimo įrenginį. Science Daily“ ataskaitos duomenimis, atskira sistema naudoja išbandytą elektrodializės metodą druskos šalinimui iš vandens, paverčiant geriausius skysčius į geriamąjį vandenį.

Taikomųjų elektrochemikų tyrinėtojų grupė sukūrė šį puikų vandens valytuvą. Tai apibūdinama kaip tvari ir ekologiška technologija.

Naujoji mašina gauna visą saulės fotoelektrinių elementų galią. Jame nėra baterijų ir jų nereikia. Vartotojai išvengia problemų, susijusių su tuščių baterijų valdymu, taip pat su ekonomika ir aplinka susijusias susijusias išlaidas, sakė „ Science Daily“ .

„Be to, jį galima pritaikyti ir pritaikyti daugelio skirtingų kilmės vandeniui gydyti“, - pažymėjo tyrimo grupės direktorius Vicente Montiel.

Pasak direktoriaus Montielio, UA suprojektuota gėlinimo sistema gali pašalinti druskas iš jūros vandens, druskingo vandens ir netgi užteršto vandens, gaunamo iš valymo įrenginių ar pramoninių procesų. Dėl šios įspūdingos galimybės jis puikiai tinka nuotolinėms, ne grotelinėms zonoms, kuriose yra neaiški prieiga prie švaraus vandens.

Vandens gėlinimo gamyklos potencialus panaudojimas apima geriamojo vandens tiekimą žmonėms, drėkinimą ir gatvių valymą.

Kadangi gamykla yra valdoma saulės energija, ją galima naudoti be energijos tinklo. Jis veiks gamtinių nelaimių, pvz., Žemės drebėjimų, gaisrų ir potvynių metu ir po jo.

„Mūsų sukurta technologija gali būti potencialus sausros sprendimas, kaip ir osmoso augalai“, - paaiškino direktorius Montielis.

Bandomoji ir demonstracinė gamykla kasdien gali gaminti geriamojo vandens kubinį metrą.

Laiminga patvirtintų technologijų santuoka

Mokslinių tyrimų grupė ieško įmonių, suinteresuotų komerciniu technologijų naudojimu, per licencijas ir (arba) techninio bendradarbiavimo sutartis.

„Tai nėra nauja technika“, - direktorius Montielis paaiškino potencialiems rėmėjams, kurie nerimauja dėl neįrodytos technologijos. „Kanarų elektrodializė daugelį metų buvo naudojama gėlinimo tikslais.“

UA sukeltas revoliucinis pokytis yra fotovoltinio saulės kolektoriaus naudojimas visiems elektros poreikiams patenkinti; nors net ir tai yra įrodyta technologija.

Jis taip pat paminėjo, kad Kanarų elektrodializės metodas, kurį naudoja jų prietaisas, gali apdoroti tik vandenį, kurio druskos kiekis viršija žmonių vartojimą ar drėkinimą. Kitos priemaišų rūšys yra netinkamos.

„Jei vanduo turi kitų problemų, pvz., Organinių medžiagų buvimą, ši technologija negali būti taikoma“, - įspėjo direktorius Montielis. Tokiu atveju būtų geriau naudoti tradicinį atvirkštinio osmoso šalinimo procesą.

Vandens atmetimo sumažinimas

Jokio proceso nėra tobulas. Nusausinimas nėra išimtis iš taisyklės. Druskos pašalinimas iš druskingo vandens paprastai sukuria nenaudingą šalutinį produktą, vadinamą „atmesti vandenį“.

Atmesti vandenį pasiekia daug didesnė druskos koncentracija nei prieš gėlinimo procesą. Šis hiper-druskos vanduo netinka žmonėms vartoti ar drėkinti.

Tai mažiau problema UA suprojektuotai gėlinimo sistemai, kuri naudoja Kanarų metodą vietoj atvirkštinio osmoso. Naujoji mašina gali reguliuoti atmetamo vandens druskingumą, kol ji sutampa su jūros vandens druskingumu, leidžiančia atgauti 80–90 procentų viso apdoroto vandens.

Gebėjimas sumažinti druskos vandenyje druskingumą prisideda prie naujo gėlinimo įrenginio efektyvumo. Pasak direktoriaus Montielio, vandens valymo įrenginys gali gauti maksimalią naudą iš saulės kolektorių teikiamos elektros energijos, nes jis leidžia kaupti apdorotą vandenį laikais, kai atsinaujinantys elektros šaltiniai negali tiekti pakankamai energijos, kad atitiktų reikalavimus.