Išgyvenimo patarimai renkant geriamąjį vandenį laukinėje gamtoje

- Dec 17, 2018-

Išgyvenimo patarimai renkant geriamąjį vandenį dykumoje

Jei kada nors atsidursite dykumoje, vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikia turėti, yra vanduo. Šiame straipsnyje bus parodyti įvairūs švaraus ir saugaus geriamojo vandens surinkimo būdai.

  • Pažvelkite į dangų - lietaus vanduo yra lengviausias būdas rinkti vandenį atviroje aplinkoje. Tam reikalingas konteineris arba plastikinis lakštas. Kietoms, plačiakampėms talpykloms tiesiog uždėkite jas atviroje vietoje. Plonas audinio lakštas gali būti naudojamas kaip filtras indo viršuje, kad sumažėtų šiukšlių kiekis, kuris gali patekti į konteinerį. Jei neturite konteinerio, galite naudoti plastikinį lakštą arba bet kokį neporinį lapą. Pirma, iškirpkite žemę žemyn, padėkite lapą gerai ant jo ir pritvirtinkite akmenimis šonuose. Tai atrodytų kaip nedidelis baseinas. Prieš išpylant vandenį, įsitikinkite, kad vanduo surenkamas į depresiją, kad galėtumėte naudoti plastikinį lakštą, kad surinktumėte dar daugiau, ypač esant dideliems lietams.

  • Pažvelkite į medžius - jei esate žolėje ar krūminėje vietoje, ryto rasa yra kitas geriausias vandens šaltinis. Naudokite švarų audinio gabalėlį arba rankšluostį, norėdami ant lapų tekėti rasos, ir išgręžti jį į konteinerį. Įsitikinkite, kad ant pakuotės burnos naudokite kitą audinio gabalėlį, kad išsiaiškintumėte visus nedidelius lapus ar šiukšles, kurios gali užteršti jūsų surinktą vandenį.

  • Ieškokite tako - kitas geriausias sprendimas yra rasti natūralius vandens telkinius. Tai apima, bet neapsiriboja: srautus, upelius, upes ir ežerus. Gaivus vanduo eina per daugumą miškų ir savannų, taigi ir laukinės gamtos. Nors tai gali atrodyti akivaizdus sprendimas neribotam geriamojo vandens tiekimui, jis nėra pats saugiausias. Gyvūninės atliekos gali užteršti srautus, ir šios atliekos gali būti transportuojamos pačiame sraute, ypač jei srautas yra lėtas. Upės būtų saugesnės už mažus upelius ar upelius, nes jos greitai ir energingai teka, tačiau bakterijos ir kiti ligos sukėlėjai gali išgyventi intensyvumą. Surinkę vandenį iš natūralaus vandens telkinio, įsitikinkite, kad jis virinamas prieš geriant.

  • Žiūrėkite šalia jūsų - vanduo taip pat gali būti renkamas iš pačių sausų lapinių augalų, tiesiog užkertant plastikinį maišelį ant lapinės šakos. Vanduo iš lapų išgaruos ir tada kondensuossi į plastikinį maišelį. Tai ypač gerai veikia, jei maišeliai yra iš anksto ryte, kol išeina saulė. Lapai taip pat gali būti vandens surinkėjai lietaus metu. Lapai yra labai lengvai valdomi ir gali būti valdomi į puodelio pavidalą. Dideli lapai yra geriausi šiam tikslui, jei matote bananų augalą.

  • Gerkite atsargiai: patarimai, kurie išgelbės jūsų gyvenimą

Nors jūros vanduo gali būti labiausiai akivaizdus vandens šaltinis, druskos vandens suvartojimas iš tikrųjų dar labiau dehidratuos. Ironiškas, kaip atrodo, yra būdas tai apeiti. Paprastai užvirinkite vandenį ir nukreipkite garus į atskirą talpyklą. Vienas iš būdų tai padaryti yra patalpinant karščiui atsparų stiklą arba talpyklą į vandens virimo puodą ir ant puodelio uždėkite kūgio formos dangtelį, kad garai būtų nukreipti į stiklą viduryje.

Šlapimas nėra geriausias hidratacijos šaltinis, nes juose yra dviejų procentų druskos ir kenksmingų kūno atliekų. Gerkite jį tik kaip paskutinę išeitį.

Galiausiai, jei nesate tikri dėl surinkto vandens, geriausia pirmiausia virti, nes taikoma šiluma bus nužudyta dauguma bakterijų ir teršalų, kurie gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą.