„Toray“ naujovina atvirkštinio osmoso membranas jūros vandenyje

- Jan 13, 2020-

„Toray“ sukuria jūros vandens atvirkštinio osmoso membranų naujoves

„Toray“ sukūrė jūros vandens nukenksminančią atvirkštinės osmoso (RO) membraną, leidžiančią pagaminti 70% daugiau švaraus geriamojo vandens nei įprasta . Taigi tai yra efektyviausiai pasaulyje energija naudojanti jūros vandens RO membraną .

RO yra vandens gamybos technologija, naudojant pusiau pralaidžią membraną. Taikant didesnį nei osmosinį slėgį tiekiamo vandens, RO membranos gali pašalinti natrio, kalcio ir kitų metalų jonus, chlorido, sulfato ir kitus anijonus bei tokius mažos molekulinės vertės organinius junginius kaip agrocheminės medžiagos.

Toray patobulinta membrana suteikia vartotojams didesnį pralaidumą vandens, nenaudojant daugiau energijos , todėl sumažėja proceso išlaidos. Toray išleido šią membraną į rinką per trejus metus, išplėsdama RO techniką gėlinimo įmonėse. Apie šią naują membranos technologiją Toray paskelbė Tarptautinės gėlinimo asociacijos pasauliniame kongrese Dubajuje 2019 m. Spalį.

Švaraus vandens ir sanitarinių sąlygų tiekimas visiems žmonėms yra vienas iš Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų. Tai yra didelis iššūkis pasaulyje, kuriame vis daugiau vandens trūkumo ir vandens tarša.

2020-01-13T11_07_32
1 pav. RO membranos atskyrimo funkcinių sluoksnių nanostruktūra

Technologinė pažanga naudojant vandens membranos pagrindu valomą vandenį sumažino vandens gamybos sąnaudas. Ši technologija, padedanti išspręsti vandens problemas, buvo įgyvendinta visame pasaulyje, ypač Vidurio Rytuose esančiuose gėlinimo įrenginiuose . Pasaulis yra ant galo, kur dislokuojami didžiuliai augalai, kurių kasdien pagaminama nuo tūkstančių iki milijonų metrinių tonų vandens. Didėja viltys dėl technologijų, kurios gali užtikrinti puikią vandens kokybę ir pagaminimo greitį, tuo pačiu ribodamos energijos vartojimą.

Tačiau įprastų RO membranų problema yra ta, kad jos sukelia kompromisą, nes vandens kokybė blogėja didėjant vandens gamybos tempui, todėl reikia kurti naujas technologijas.

Iki šiol kompanija pasinaudojo „Toray“ tyrimų centro aukščiausios klasės nanomedžiagų analizės galimybėmis kaip savo tyrimų ir technologijų plėtros programos dalį, siekdama atlikti ultra-smulkią RO membranų analizę su nanometrų (milijardo metro) atskyrimo funkciniais sluoksniais. Bendrovė atitinkamai nustatė ryšį tarp išsikišusių struktūrų ir vandens susidarymo greičio bei tarp porų struktūrų ir vandens kokybės.

Šios pastangos baigėsi tuo, kad Toray sukūrė naują tikslią sąsajų polimerizacijos technologiją, skirtą atskyrimo funkciniam sluoksniui suformuoti, tuo pačiu kontroliuodamas išsikišimo struktūros paviršiaus plotą ir storį bei porų skersmenį. Tai leido selektyviai ir efektyviai gaminti gryną vandenį iš jūros vandens, taip išlaikant kokybę ir kartu didinant vandens gamybą.

Šios naujos membranos technologijos tikslas yra atkurti aplinką ir pašalinti vandens trūkumą, suteikiant galimybę visiems naudotis švariu vandeniu. Toray siekia šios vizijos, pasitelkdamas inovatyvių technologijų ir pažangių medžiagų mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą.