Ką reikia žinoti apie vandens valymą?

- Dec 17, 2018-

Ką reikia žinoti apie vandens gryninimą, kad nesukeltumėte pavojaus savo gyvenimui

Kaip paruošiamoji priemonė, galite užtikrinti savo vandens tiekimo kokybę mokydamiesi vandens valymo. Šios žinios taip pat gali padėti pasirinkti geriausius vandens butelius ir filtrus, kai ieškote prepping įrankių. Žiūrėkite šiuos penkis patarimus apie vandens valymą, kad galėtumėte surinkti geriamąjį vandenį, kai esate lauke, arba jei jums reikia švaraus vandens šaltinio savo sodybai.

(1) Koks skirtumas tarp vandens filtravimo ir vandens valymo?

Išskyrus mineralus ir vaistus, yra trys ligų sukėlėjų tipai vandenyje:

  • Bakterijos - galite rasti bakterijų, tokių kaip E. coli arba salmonelių, vandenyje. Siekiant užtikrinti, kad vanduo, kurį ketinate gerti, neturi bakterijų, naudokite 0,1 mikronų filtrą. Arba 1 mikrono filtras gali užfiksuoti 99,9 proc. Bakterijų. Mikrometras yra matavimo vienetas, lygus vienam milijonui metro ilgio (arba 39 milijonams colio). Mikronų reitingas rodo skysto filtro gebėjimą pašalinti daleles nuo dalelių dydžio.

  • Protozojaus cistos - protozojaus cistos yra mažos „kiaušiniai“ su sunkiais kriauklėmis. Jie miršta, kai vanduo virinamas, bet jūs taip pat galite juos filtruoti. Pavyzdžiui, Giardia ir Cryptosporidium . Protozojaus cistos gali svyruoti nuo vieno iki 300 mikronų.

  • Virusai - virusai retai randami Amerikos ar Kanados vandenyse, tačiau tai gali pasikeisti, kai įvyksta stichinės nelaimės. Virusai, tokie kaip hepatitas A ir rotavirusas, gali būti nuo 0,005 iki 1 mikrono dydžio. Virusai yra per maži, todėl filtrai yra neveiksmingi. Norėdami pašalinti virusus iš vandens, turite naudoti kitus valymo metodus.

(2) Koks skirtumas tarp išgryninto vandens ir distiliuoto vandens?

Vanduo jau turi mineralų, tačiau šie mineralai pašalinami, kai vanduo distiliuotas arba išgryninamas atvirkštine osmoze (RO) . Šie procesai pašalina ne mažiau kaip 99,5 proc. Priemaišų iš vandens, bet taip pat pašalina „gerus“ mineralus.

Žmonės, propaguojantys vandens pakartotinį mineralizavimą, tai daro dėl kelių priežasčių:

  1. Žmogaus organizmui reikalingi mineralai, ypač jei nevalgote sveikų maisto produktų ar daug prakaitavote. Pagrindiniai mineralai, kuriuos organizmui reikia papildyti, yra kalcis, magnis, kalis ir druska.

  2. Pakartotinai mineralizuotas vanduo gali geriau nuraminti troškulį ir organizmas ją greičiau sugeria. Pridėjus mineralų atgal į vandenį, taip pat padidinate jo pH ir atkuriate ją šarminėje būsenoje. Dėl to vanduo jonizuojamas, o tai reiškia, kad vandens molekulės susilieja į mažesnes grupes, todėl kūnas gali jį sugerti greičiau.

  3. Pakartotinai mineralizuotas vanduo geresnis. Žmogaus gomurys yra naudojamas mineralinio turtingo vandens skoniui, o pakartotinis mineralizavimas suteikia jam visiškesnį skonį, kurį kai kurie žmonės pageidauja palyginti su distiliuotu vandeniu.

(3) Vien tik atvirkštinė osmozė ir distiliavimas negali pašalinti kenksmingų medžiagų.

Naudojant RO, švarus vanduo filtruojamas, kai sūrymas / perteklinis vanduo pašalinamas. Dauguma atvirkštinio osmoso sistemų pagamina ne mažiau kaip tris galonus sūrymo, kad pagamintų vieną galoną gėlo vandens.

Norint kompensuoti prarastą vandenį, preppers perpilta sūrymą į konteinerį, kad perteklius būtų naudojamas vandens augalams. Sūrymas taip pat gali būti naudojamas procesams, kuriems nereikia išgryninto vandens.

Distiliavimo procesas imituoja hidrologinį garavimo ciklą (verdantį į garus), kritulius (kritulių susidarymą aparate, pvz., Kondensacinėje ritėje) ir kondensatą, kuris veda prie lietaus (vanduo vėsinamas per ventiliatorių, kuris tada lašinamas į sterilų indą). Kaip ir vanduo, kai kurios cheminės medžiagos išgaruoja ir kondensuojasi, o per „švarų“ vandenį.

Pasirenkant vandens filtrą, turėkite omenyje, kad aukštos kokybės RO ir distiliavimo įrenginiai turi patikimą anglies filtravimą, kaip anglies blokas, kad būtų galima saugiai pašalinti įvairius teršalus

(4) Geriamojo vandens sūris jus nužudys greičiau nei troškulys.

Greičiausias būdas mirti nuo dehidratacijos yra vartoti sūraus vandens. Laimei, moksliniai pasiekimai nustatė įvairius būdus, kaip sūdyti vandenį saugiai gerti.

Vienas iš tokių metodų yra gėlinimas arba vandens druskos kiekio pašalinimas. Išgyvenimo metodu galite tai padaryti distiliuodami vandenį išgarinant.

Kitas būdas, kurį galite naudoti, yra šiluma. Sūrinį vandenį kaitinkite tol, kol jis virs, tada užfiksuokite garą, kad surinktumėte geriamąjį vandenį. Tokiu būdu vanduo išgaruoja, o druska ir kitos priemaišos paliekamos. Nors šis metodas reikalauja daug energijos (pvz., Šilumos), tai yra ekonomiškai efektyvus būdas surinkti vandenį, nes jums nereikės švaistyti per daug kuro, pvz., Virinant.

(5) Vandentiekio vanduo nėra saugus.

Ar žinote, kad mažiausiai du milijonai amerikiečių serga dėl vandens užteršimo? Kitą kartą, kai pajusite troškulį, atsitraukite nuo čiaupo ir užpilkite vandens iš vandens filtro. Tiesiog todėl, kad vanduo iš čiaupo reiškia, kad jis automatiškai saugo. Vanduo gali lengvai užteršti dėl pasenusių vandentiekio ar įrangos, kuri nefiltruoja šiuolaikinių teršalų, pvz., Cheminių medžiagų ir vaistų.

Jei jūsų nuosavybė yra gerai, sausros, potvyniai, hidrauliniai susitraukimai arba kasybos veikla šioje vietovėje gali sutrikdyti vandens stalus ir užteršti vandenį. Srautai ir kiti neišvalyti vandens šaltiniai gali būti užteršti cheminėmis medžiagomis (pvz., Antibiotikais, trąšomis ir pesticidais) dėl nutekėjimo iš ūkių ar pramonės įmonių. Šie vandens šaltiniai taip pat gali būti veikiami nuotėkio nuotekų sistemomis ir gyvūnų atliekomis. Be to, rūgštus lietus ir smogas gali užteršti vandenį.

Tiriant vandenį, atidžiai stebėkite įprastų teršalų ir teršalų, pavyzdžiui, arseno, fluorido, šešiavalenčio chromo / chromo 6 ir švino.