Didžiausias pasaulyje atvirkštinės osmozės gėlinimo projektas

- Dec 30, 2019-

Didžiausias pasaulyje atvirkštinio osmoso gėlinimo projektas

Abu Dabis,   - „Emirates Water and Electric Company“ (EWEC), pirmaujanti vandens ir elektros energijos planavimo, pirkimo ir tiekimo koordinavimo bendrovė visoje JAE, pasirašė vandens pirkimo sutartį su „ACWA Power“, pirmaujančia Saudo Arabijoje įsikūrusia programuotoja, investuotoja ir elektros energijos gamybos ir vandens gėlinimo įrenginių operatorius. Šis susitarimas leis Taweelah mieste išvystyti daugiau nei 900 000 kubinių metrų per dieną gėlinimo įrenginį - jo pakanka patenkinti vandens poreikį daugiau nei 350 000 namų ūkių. Maždaug 45 km į šiaurę nuo Abu Dabio miesto, projekte bus naudojama atvirkštinio osmoso technologija jūros vandeniui gėlinti ir tai bus viena didžiausių, ekonomiškiausių ir efektyviausiai energiją naudojančių augalų pasaulyje.

Naujoji „Taweelah“ atvirkštinio osmoso gėlinimo įmonė nustato naujus savo dydžio, efektyvumo ir pagaminto vandens sąnaudų etalonus. Tiekdamas 909 200 m3 per dieną, jis bus 44% didesnis nei dabartinė didžiausia pasaulyje atvirkštinio osmoso jėgainė , kurios 624 000 m3 per dieną. Pagrindinis atvirkštinės osmozės, o ne terminio gėlinimo priėmimo veiksnys yra didesnis jo energijos vartojimo efektyvumas. Ši įmonė iš naujo nustato efektyvumo rodiklius, kurių energijos suvartojimas yra rekordiškai mažas - mažiau nei 3kWh už kubinį metrą. Maždaug 50 MW galios vietoje pagaminta saulės energija dar labiau padidins augalų ekologiškumą.

Užbaigusi „Taweelah“ gamykla prisidės prie JAE vizijos sumažinti anglies dvideginio išmetimą, žymiai sumažindama dujų sunaudojimą, atsiedama energijos ir vandens gamybą žiemos ir vasaros sezonams.

Othmanas Al Ali, EWEC generalinis direktorius, sakė: „Mums malonu pristatyti šią naują iniciatyvą, kuri padės patenkinti JAE vandens poreikį ateityje. Reverse Osmosis jūros vandens gėlinimo technologijos pasirinkimas turės lemiamos reikšmės žymiai sumažinant vandens gamybos sąnaudas ir prisidedant prie mūsų tikslų sukurti darnesnį ir efektyvesnį JAE vandens ir energijos sektorių. Projektas taip pat padės sutaupyti materialinių degalų sąnaudų visame sektoriuje, atsižvelgiant į technologijos teikiamą lankstumą. “

Augalas bus kuriamas statant, valdant ir eksploatuojant vandens įmonės gamyboje, pirkime ir statybų sutartyje, kurią sudarys bendros įmonės ABENGOA ir „PowerChina“ įmonės. „ACWA Power“ priklauso 40 procentų projekto bendrovės, įkurtos „Nepriklausomų vandens gamintojų“, atsakingos už RO gamyklą, akcijų . Likę 60 procentų akcijų priklauso bendrovei „Mubadala Investments“ ir „Abu Dhabi Power Corporation“. Projektui pasibaigus, EWEC perims vandens, gauto iš projekto, per 30 metų laikotarpį. Planuojama, kad gamykla pradės visas komercines operacijas 2022 m. Ketvirtąjį ketvirtį.

„ACWA Power“ prezidentas ir generalinis direktorius Paddy Padmanathanas sakė: „Mūsų sprendimas pateikti pasiūlymą dėl„ Taweelah RO “gamyklos projekto rodo mūsų pasitikėjimą EWEC kaip patikimu partneriu ir patvirtina mūsų pasiryžimą prisidėti prie Jungtinių Arabų Emyratų plėtros didinant mūsų dalyvavimą energijos gamybos ir vandens gėlinimo sektoriai. Vykdydami „Taweelah RO“ gamyklos projektą ir sudarydami palankią aplinką Abu Dabio, mes didžiuojamės, kad nustatome naujus pasaulinius etalonus tiek dėl gėlinto vandens kainos, tiek dėl energijos, sunaudotos jam gaminti. “